Jak zautomatyzować bramę?

Jak zautomatyzować bramę?

Bramy segmentowe są zazwyczaj automatyczne. Automatyzacja bramy umożliwia wygodne korzystanie z wjazdu bez potrzeby ręcznego podnoszenia panelu. Oprócz tego, napęd zwiększa bezpieczeństwo użytkowania – wraz z nim wiążą się mechanizmy wyczuwające przeszkody i zmieniające kierunek przesuwania się rolki. Wbrew pozorom, bramy segmentowe można zautomatyzować długo po zakupie i zamontowaniu produktu w garażu. Jak zautomatyzować garaż?

Automatyczne bramy segmentowe 

Automatyczne bramy segmentowe są dostępne w katalogach wiodących producentów. Jednym z dystrybutorów napędów oraz bram jest StalProdukt Zamość. W katalogu firmy znajdziemy bramy segmentowe na wymiar, stworzone z ocynkowanej blachy wypełnionej pianą poliuretanową. Materiał oraz sposób zamykania tego rodzaju bramy zasadniczo różni się od bramy uchylnej. Bramy segmentowe są przede wszystkim szczelniejsze. Pionowe otwieranie wjazdu umożliwia maksymalną szczelność, która, w połączeniu z uszczelkami, minimalizuje niekorzystny odpływ ciepłego powietrza. Wiele osób skłania się ku ogrzewaniu w garażu zimą – wówczas szczelność pomieszczenia i dobra termoizolacja powinna być kwestią priorytetową. Współczynnik bram segmentowych StalProdukt Zamość 0,74 W/(m²*K). Dodatkowy napęd, a w tym system automatycznego otwierania nie jest nieodłącznym elementem zakupu. Jeśli jednak stawiamy na rozwiązania intentnego domu, warto zapoznać się z ofertą bram segmentowych z napędem. StalProdukt korzysta z mechanizmów Somfy, czyli firmy dostarczającej usługi związane z automatyzacją bram wjazdowych. 

Wśród akcesoriów Somfy w ofercie StalProdukt Zamość znajdziemy m.in. piloty do bram, bezprzewodowe klawiatury do wpisywania kodu oraz fotokomórki. Katalog zawiera także napęd oraz elementy mechanizmów. 

Brama segmentowa – gdzie dokupić napęd?

Brama segmentowa może podlegać automatyce nawet, kiedy w momencie zakupu konsument nie planował dokupienia mechanizmów. StalProdukt Zamość oferuje automatyzację bram segmentowych, nawet, jeśli panel bramy nie został wyprodukowany przez firmę. Wszelkie akcesoria do automatyki bram są dostępne na stronie producenta. Marka współpracuje z firmą Somfy, która jest światowym liderem producentów automatyki bram. Napędy Somfy są wyposażone w naciągi łańcuchowe. Element konstrukcyjny może być wymieniony według potrzeb klienta np. na pasek kewlarowy. Więcej informacji znajdziecie na stronie StalProdukt Zamość w zakładce “Automatyka bram segmentowych”.