Jak zrobić girlandę bożonarodzeniową?

Jak zrobić girlandę bożonarodzeniową?

Dekorowanie domu na święta zazwyczaj zaczyna się od ubierania choinki. Możemy kupić żywe drzewko lub sztuczne, imitujace jodłę, sosnę, czy świerk. Jednak wiele osób twierdzi, że choinka sztuczna nie oddaje w pełni nastroju świąt. Same sztuczne choinki faktycznie mogą nam nie wystarczyć, by wykreować we wnętrzach świąteczną atmosferę. Co zatem oprócz choinki? Dla osób ceniących magię świąt, z pewnością oczekiwania spełni girlanda bożonarodzeniowa. Wykonana samodzielnie, dodatkowo będzie powodem do dumy, a zarazem idealną ozdobą świąteczną. Czym jest girlanda? Gdzie możesz ją umieścić? Jak wykonać?

Nie tylko sztuczna choinka, czyli czym jest girlanda i gdzie ją umieścić?

Jeśli chcesz się w pełni cieszyć świętami Bożego Narodzenia, warto postawić jednocześnie na klasyczne, jak i nowe rozwiązania. Dużą popularnością, choć nie tak sporą, jak choinki sztuczne, cieszą się girlandy bożonarodzeniowe. Są to dekoracje, przyjmujące formę długiego łańcucha, który możesz powiesić lub położyć w dowolnym miejscu w domu. Girlandy zazwyczaj mają głównie kolor igliwia, urozmaicony dodatkami w innych barwach świątecznych.

Ozdobny łańcuch, czyli bożonarodzeniową girlandę, możesz umieścić niemal wszędzie, gdzie jest na nią miejsce. Żywe lub sztuczne, gęste gałązki oprószone śniegiem, sprawdzą się nad drzwiami, na ścianie, nad kominkiem, na choince, na balustradzie schodów, na kredensie, a także przy oknie położone na parapecie, czy zawieszone na ramie okna.

Girlanda może być dodatkiem lub zastępować samą choinkę w domu, jeśli masz niewielkie lokum. Sztuczna wersja stanowi ponadto świetną imitację żywego drzewa, do złudzenia przypominając prawdziwe gałęzie.

Mniejsze, duże, w różnych rozmiarach – jak wykonać prostą girlandę?

By zrobić girlandę własnoręcznie będzie nam potrzebny m.in. gotowy, łańcuch choinkowy, rurka monterska, żywe gałązki zimowych roślin, drut, szyszki, wstążki, ozdoby do wiązania np. bombki.

Najprostszą girlandę, dobrą niemal do każdego miejsca, łatwo wykonamy samodzielnie. Najpierw warto wziąć rurkę monterską lub gotowy łańcuch, a następnie do nich przytwierdzić żywe gałązki. Co ważne, powinny one być cieńsze na końcach i gęstsze w środku. Gałązki przywiązujemy do rurki za pomocą drutu. Alternatywnie można też użyć kleju.

Prócz samych gałązek, do całej girlandy możemy przywiązać ozdobne, kolorowe wstążki, np. czerwone, gdyż kolor ten dobrze współgra z zielenią girlandy. Można też doczepić do niej szyszki, bombki lub inne elementy, jak koraliki czy kokardki.

Girlanda bożonarodzeniowa, jaką zrobisz samodzielnie w całości, jest prosta, szybka i efektowna. Do tego nie musisz jej użyć tylko raz, ale wystarczy ci ona na długie lata, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na sztuczną podstawę, jaką jest choinkowy łańcuch.

Dodatkowo, jeśli chcesz, aby girladna wyglądała bardzo efektownie, możesz użyć oświetlenia LED, w postaci drobnych lampek lub świeczek.

Girlandy ze sklepu

Jeśli uważasz, że nie masz umiejętności manualnych lub po prostu, w świątecznym zabieganiu, trudno znaleźć ci czas na prace ręczne, zawsze możesz zakupić gotową girlandę w sklepie.

W ofercie wielu punktów znajdziesz girlandy najwyższej jakości, do których możesz dodatkowo dowiązać dodatkowe kokardki czy wstążki. Wielu klientom to rozwiązanie pasuje najbardziej. Nie musisz mieć zatem wyrzutów sumienia – produkowane girlandy to także świetna opcja na świąteczny nastrój.

Jeśli jednak potrafisz znaleźć wolną chwilę – warto postawić na girlandę sporządzoną samodzielnie.