Styropianowe listwy maskujące karnisz

Styropianowe listwy maskujące karnisz

Styropianowe listwy maskujące karnisz są popularnym elementem wykończenia wnętrz. Wynika to z ich estetyki oraz funkcjonalności. Ich wykorzystanie jest bowiem bardzo szerokie. Mogą stanowić samodzielny element. Idealnie pasują też do wnętrz wykończonych w stylu klasycznym. Wykorzystuje się tam listwy nie tylko do zamaskowania karnisza. Wystrój nadawany jest przez styropianową sztukaterię ścienną i sufitową. Ten styl znany jest od czasów antycznych. Ówcześnie ozdoby takie wykuwane były wprost z kamienia tworzącego blok ścienny.

Obecnie sposoby zdobienia wnętrz są znacznie łatwiejsze w pozyskaniu i montażu. Zastępują je listwy styropianowe, które do złudzenia przypominają dawne elementy wystroju. Są niezastąpione w domach, mieszkaniach oraz salach bankietowych. Spotyka się je także w starych budynkach, gdzie przywiązywano dużą wagę do takich ozdób. Styropianowe listwy maskujące karnisz są prostym sposobem na wizualne wzbogacenie wnętrza. Nie tylko ukrywają niezbyt efektowne szyny sufitowe. Stwarzają też nowe możliwości związane z oświetleniem. Idealnie nadają się bowiem do montażu nowoczesnych listew LED-owych. Wprowadzają tym samym do pomieszczenia wrażenie ciepła i przytulności. Zachowując klasyczny wystrój nadają przy tym nowoczesnego sznytu.

Jak dobrać styropianową listwę maskującą karnisz?

Dobór styropianowej listwy maskującej karnisz jest prosty. Należy pamiętać, że powinna być spójna z pozostałymi elementami dekoracyjnymi w pomieszczeniu. Istotna jest tu długość i szerokość karnisza. Listwa do jego ukrycia powinna go w pełni przykrywać. Nie jest to skomplikowane zadanie, na rynku istnieje bowiem wiele wzorów. Są także producenci, którzy wykonają styropianową listwę do maskowania na zamówienie. Jedną z takich firm jest lider w branży — Styroplast. To idealne rozwiązanie dla osób, które szczycą się indywidualnym podejściem do wystroju. Z tej opcji chętnie korzystają także projektanci wnętrz. Tego rodzaju aranżacje są zawsze oryginalne i wzbudzają zachwyt. Listwy maskujące karnisz wytwarzane są w zgodzie z różnymi stylami. Zwykłe, bez zbędnych zdobień, idealnie pasują do wnętrz minimalistycznych. To typowy styl skandynawski, oparty na prostych rozwiązaniach. Dla miłośników stylu klasycznego wybór jest znacznie większy. Wzory listew styropianowych maskujących karnisz są wprost stworzone do takiego wystroju. To doskonałe rozwiązanie nawiązujące do bogatego zdobienia wnętrz. Wnosi do pomieszczeń powiew nowoczesności. Przełamuje standardy tworząc niezwykle przyjazną przestrzeń dla każdego.