Dywany do łazienki – czy to ma sens? Jak się sprawdzi?

Dywany do łazienki – czy to ma sens? Jak się sprawdzi?

Być może słysząc hasło „dywan do łazienki” myślicie, że jest to pomysł dość ekscentryczny. Łazienka kojarzy się z wilgocią, która nie jest pożądana w wypadku dywanów. Z drugiej strony – podłoga w całości pokryta wykładziną jest w Anglii czymś zwyczajnym a wiemy jak wilgotno jest w tym kraju przez praktycznie cały rok. Może więc warto przełamać uprzedzenia i po prostu przetestować rozwiązanie we własnej łazience?

Współczesne dywaniki do łazienek

Na początek warto zakupić niewielkich rozmiarów dywanik i obserwować jak (i czy) jego wygląd zmienia się pod wpływem „łazienkowych warunków”. Co warto podkreślić – współcześnie dywany wykonane są z włókien, które szybko schną i nie sprawiają problemów z utrzymaniem ich w czystości. Należy jednak dodać, że rozkładanie dywanu bezpośrednio przy wyjściu z wanny nie jest najlepszą decyzją. Tu lepiej sprawdzi się mata kąpielowa, którą, po ewentualnym zmoczeniu można powiesić na grzejniku. Dywan lub chodnik do łazienki najlepiej położyć w miejscu, gdzie nie jest ona narażony na zalanie a jedynie pełni funkcję ozdobną i ocieplającą całość wnętrza (wszak nietrudno o poczucie chłodu w łazience).

Łazienka, jak każde wnętrze ma określony styl. Dywan można więc dopasować do aranżacji łazienki albo na zasadzie harmonii albo kontrastu. Poniżej przedstawiamy kilka modeli do łazienki. Każdy z nich ma swój charakter, jednak łączy je antypoślizgowy spód, dzięki któremu nie będą się przemieszczać (o co nietrudno zwłaszcza na podłodze kafelkowej)

Dywan Modern 12 gray wyróżnia się wyrazistym, geometrycznym wzorem. Będzie doskonale pasował do nowoczesnej, nieco minimalistycznej łazienki. Jego kolorystyka – czerń i szarość z elementami złotego nada wnętrzu rysu elegancji. Warto podkreślić piękny, imitujący marmur wygląd dywanu.

Dywan Modern 006 gold black to doskonały wybór do eleganckiego salonu kąpielowego. Ciemne barwy (dominuje czerń, z nutą szarości i elementami złotego) oraz wzór inspirowany dżunglą (liście roślin tropikalnych) nadadzą wnętrzu egzotycznego rysu. Warto zauważyć, że tak ciemny dywan najlepiej sprawdzi się w jasnej łazience. Będzie w niej stanowił element kontrastujący i zwracający uwagę.

Ostatnią propozycją jest dywanik do łazienki. Wyróżnia go owalny kształt i stonowana, rozbielona kolorystyka. Wzór subtelnych motywów kwiatowych sprawdzi się najlepiej w aranżacji klasycznej, z nutą elegancji. Doskonale będzie się komponował z drewnianymi szafkami i wolno stojącą wanną na nóżkach.

Możliwości jest bez liku – sprawdź dywany do łazienki w sklepie www.dywany-chodniki.com