Rozszerzone pakiety medyczne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Rozszerzone pakiety medyczne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Pakiety medyczne w wersji podstawowej obejmują zazwyczaj możliwość skorzystania z pomocy lekarzy specjalistów, lekarza pierwszego kontaktu oraz wykonania podstawowych badań laboratoryjnych. Tymczasem ubezpieczyciele przygotowali także pakiety rozszerzone, w przypadku których zakres usług jest o wiele bogatszy. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Co zawiera pakiet rozszerzony?

Obecnie klienci prywatni oraz pracownicy firm mają możliwość rozszerzenia pakietu podstawowego, skupiając się przede wszystkim na potrzebach własnych. W pakiecie rozszerzonym znajdują się na przykład usługi medyczne dla całej rodziny, dodatkowe badania laboratoryjne czy nielimitowane wizyty i konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji. Takie benefity oferuje na przykład Compensa. Pacjenci mogą również rozszerzyć swój pakiet o ewentualne leczenie szpitalne czy pomoc medyczną, świadczoną w domowych warunkach. Możliwości jest naprawdę sporo – są one dostosowywane głównie do wieku zainteresowanego oraz specyficznych potrzeb różnych grup społecznych, na przykład seniorów czy rodziców małych dzieci.

Ile kosztuje pakiet rozszerzony?

Nie ulega wątpliwości, że zakup pakietu rozszerzonego związany jest ze stosunkowo wysokimi kosztami. Podstawowa składka w przypadku pakietu podstawowego nie przekracza zwykle kilkudziesięciu złotych, podczas gdy pakiet rozszerzony może kosztować nawet kilkaset złotych miesięcznie, zwłaszcza jeśli ubezpieczamy całą rodzinę. Nieco lepsze warunki zawierają pakiety medyczne dla firm, jednak w tym przypadku na ich zakup muszą zdecydować się władze przedsiębiorstwa. Czasami pracownicy otrzymują za darmo pakiet podstawowy, natomiast za ewentualne rozszerzenia płacą we własnym zakresie. Takie rozwiązanie wydaje się bardzo opłacalne, zwłaszcza jeśli zdecyduje się na nie więcej osób – wtedy zwykle ubezpieczyciel proponuje nieco niższą składkę.

Czy warto ubezpieczać się kompleksowo?

Wysoka cena pakietów rozszerzonych może działać zniechęcająco, jednak warto mieć na uwadze to, że w razie choroby możemy liczyć na naprawdę kompleksową pomoc. Warto sprawdzić chociażby luxmed pakiet dla firm, aby przekonać się, jak wiele można zyskać. Jednocześnie pamiętajmy, że usługi świadczone w ramach państwowej służby zdrowia są znacząco ograniczone, a czas oczekiwania na ich wykonanie może być naprawdę długi. Warto więc dokonać stosownym przeliczeń i zdecydować, czy rozszerzony pakiet medyczny nie stanowi rozwiązania, zwłaszcza jeśli chcemy zadbać kompleksowo o zdrowie własne oraz swojej rodziny.