Osłona karnisza z wnęką na oświetlenie LED – doskonała alternatywa dla klasycznych osłon na karnisz

Osłona karnisza z wnęką na oświetlenie LED – doskonała alternatywa dla klasycznych osłon na karnisz

Osłona karnisza z wnęką na oświetlenie LED – co to takiego i dlaczego warto się tym zainteresować? Lata mijają, ale nasza miłość do karniszy i zwisających z nich długich, eleganckich zasłon wciąż trwa. Karnisz to bowiem idealny sposób na stworzenie efektownej dekoracji okiennej, a także na przygotowanie uniwersalnej aranżacji, która będzie pasować do niemal każdego wnętrza. A gdyby tak pójść o krok dalej i połączyć karniszową funkcjonalność z możliwością wprowadzenia do pomieszczenia nieco większej ilości światła? Brzmi naprawdę ciekawie!

Znasz to uczucie, kiedy patrzysz na swoje okna w salonie i jedyne, o czym marzysz, to by jak najszybciej pozbyć się starych karniszy i umieścić zamiast nich rolety? Na szczęście nie zawsze jest to konieczne! Wystarczy spróbować zamaskować nieestetyczną szynę karniszową i pomalować ją na ten sam kolor, który widnieje na ścianach. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi osłona karnisza z płyty GK, która dostępna jest w wielu różnych rozmiarach i kształtach, w związku z czym można ją w prosty sposób dopasować do wielkości i przeznaczenia niemal każdego wnętrza.

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na udoskonaloną wersję klasycznej osłony karnisza z karton gipsu, która wzbogacona jest o dodatkowe podświetlenie LED. Dzięki temu sprytnemu rozwiązaniu możemy nie tylko wprowadzić do wnętrza nieco więcej luksusu i przytulności, ale także stworzyć oryginalną instalację oświetleniową w pobliżu okna, która będzie pełnić funkcję oświetlenia dekoracyjnego. Wystarczy, że po wewnętrznej stronie osłony karnisza z GK przykleimy listwę z taśmą LED, a wnętrze zyska w ten sposób zupełnie nowy, niepowtarzalny charakter.

Osłony karnisza FlexGips – szybko, niedrogo i efektownie!

Gotowa osłona karnisza z płyty GK to autorskie rozwiązanie polskiej marki FlexGips, która od wielu lat zajmuje się projektowaniem i produkcją formatek gipsowo-kartonowych, frezowanych na wymiar pod projekt, klejonych i przygotowanych do bezpośredniego montażu. Takie elementy doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie obecnie wykorzystywany jest tradycyjny system suchej zabudowy. Dzięki nim możemy skrócić remont nawet do 70%, a także zmniejszyć jego koszty związane z zakupem elementów konstrukcyjnych i materiałowych.

Dużym udogodnieniem jest również prosty montaż osłon karnisza LED FlexGips, który ogranicza się do zaledwie kilku kroków:

  1. Kupujesz gotowy element na: www.sklep.flexgips.com
  2. Wsuwasz stalowe kątowniki pomiędzy prefabrykowaną płytę i skręcasz elementy ze sobą.
  3. Przyklejasz taśmę LED do aluminiowych profili, które następnie przykręcasz do wnęki w osłonie karnisza z płyt GK.
  4. Odmierzasz miejsce, w którym chcesz umieścić osłonę i przykręcasz ją za pomocą wkrętów.
  5. Malujesz gotową zabudowę karnisza na wybrany kolor.

Więcej informacji na temat osłon karnisza z wnęką na oświetlenie LED FlexGips znajdziesz na: https://sklep.flexgips.com/oslony_karnisza.