Jak zadbać o bluzy z nadrukami?

Jak zadbać o bluzy z nadrukami?

Kupując odzież, chcemy cieszyć się nią jak najdłużej. Starannie dbamy o ubrania, starając się zachować ich oryginalny wygląd. Odpowiednia temperatura prania i sposób suszenia nie pozostają bez znaczenia dla trwałości tkaniny. Także nadruki — niezależnie od technologii ich wykonania — wymagają dobrej pielęgnacji. Sprawdźmy kilka najważniejszych zasad, dzięki którym zachowamy odzież w oryginalnej jakości.

1. Niska temperatura prania

Im wyższa temperatura, tym większa szansa na uszkodzenie tkaniny i nadruku. Zawsze sprawdzajmy metkę, na której znajdują się najważniejsze informacje dotyczące pielęgnacji. Bluzy z nadrukiem od T-Druk najlepiej prać w niskiej temperaturze — maksymalnie 30 stopni Celsjusza. Ustawmy również program do delikatnych tkanin. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko wystąpienia mikrouszkodzeń włókien.

2. Wywróćmy bluzę na lewą stronę

Podczas prania w pralce ubrania trą o siebie nawzajem. Delikatne tkaniny i ozdoby mogą w ten sposób ulec uszkodzeniu. Nadruki mogą zacząć się kruszyć lub blaknąć — zależnie od technologii, w jakiej zostały wykonane. Aby uchronić je przed niszczeniem, najlepiej jest wywrócić bluzę na drugą stronę. W ten sposób delikatne elementy są bezpieczne od oddziaływania pozostałych ubrań.

To również najlepszy sposób na wyprasowanie bluz z nadrukiem. Dzięki temu zyskujemy pewność, że żelazko w żaden sposób ich nie uszkodzi. Wysoka temperatura może w pewnych przypadkach sprawić, że nadruk zmieni barwę lub lekko się stopi. W T-Druk używamy najnowszych technologii do realizacji zamówień, dzięki którym nasze produkty zyskują na wytrzymałości. Dla zasady zalecamy jednak prasowanie na lewej stronie — ostrożności nigdy nie zaszkodzi.

3. Suszenie na płasko

Gdy bluza z nadrukiem jest już gotowa na kolejny etap pielęgnacji, pamiętajmy o kilku istotnych kwestiach. Odzież tego typu najlepiej pozostawiać do naturalnego wyschnięcia. Użycie suszarki bębnowej powoduje niepotrzebne tarcie tkaniny — co może z kolei przyspieszyć proces blaknięcia nadruku i tracenia koloru. W niektórych przypadkach oznacza to nawet łamanie się i wykruszanie elementu. Postawmy zatem na suszenie na powietrzu.

Niekiedy warto również rozłożyć odzież na płasko — powieszenie bluzy na suszarce może nadłamać nadruk i spowodować jego deformację. W przypadku ubrań od T-Druk ten problem nie będzie jednak występował — nasza technologia sprawia, że tusz wnika we włókna tkaniny. Dzięki temu nie musimy martwić się o odklejanie lub kruszenie nadruku. Warto jednak zapamiętać tę cenną wskazówkę, jeśli w naszej garderobie mamy również bluzy z ozdobami wykonanymi za pomocą innych technologii.

Pamiętajmy także o niewystawianiu suszarki na pełne słońce. W ten sposób ubrania szybciej blakną i tracą kolor. Nadruki również są wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Aby ochronić ulubioną bluzę przed zniszczeniem, zawsze suszmy ją w cieniu. Dzięki temu jeszcze przez długie lata będzie wyglądać jak nowa.

Kilka najważniejszych zasad uchroni nasze bluzy z nadrukiem przed utratą koloru lub wycieraniem się. Przy odpowiedniej pielęgnacji będziemy mogli cieszyć się unikalną odzieżą od T-Druk przez długie lata. Pamiętajmy zwłaszcza o praniu w niskiej temperaturze i wywracaniu bluzy na drugą stronę. To skutecznie ochroni nadruk przed blaknięciem.