Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem? Zobacz 5 sposobów, które zabezpieczą Twoją posesję przed intruzem

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem? Zobacz 5 sposobów, które zabezpieczą Twoją posesję przed intruzem

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jeśli wyjeżdżasz na wakacje? Drzwi antywłamaniowe, rolety antywłamaniowe, a może ubezpieczenie mieszkania?

Jeśli szukasz sposobu i potrzebujesz pomocy, to przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, jak możesz zabezpieczyć mieszkanie, czy dom przed intruzem. Top 5 sposobów, które zawsze działają, chyba że włamania dokonuje sam James Bond!

Jak uchronić się przed włamaniem do mieszkania? Skuteczne zabezpieczenie mieszkania

Po pierwsze namierz słabe punkty w mieszkaniu. Jeśli mieszasz na ostatnim piętrze, zabezpiecz balkon. Jeśli to parter, słabym punktem będą okna (zwłaszcza te na tyłach bloku).

Zobacz, jak skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo domu, to sprawa wygląda nieco inaczej. Mieszkanie znajduje się zazwyczaj pośród innych lokali. Domy natomiast sytuowane są różnie i od umiejscowienia zależy w dużej mierze ich bezpieczeństwo.

1 – Rolety antywłamaniowe

Pierwszą i najważniejszą rzeczą bez względu na to, czy chcesz zabezpieczyć skutecznie mieszkanie, czy dom, są rolety antywłamaniowe. Jeśli masz okna antywłamaniowe, to rolety mogą być dodatkowym czynnikiem uniemożliwiającym wejście złodzieja do mieszkania.

Rolety zabezpieczą także ewentualność na wybicie szyby. Inaczej sprawa się ma, jeśli mowa o drzwiach. Tu system powinien być wielopłaszczyznowy, a w okresie wakacyjnym drzwi antywłamaniowe są na wagę złota.

2 – Drzwi antywłamaniowe do domu i na balkonach

Drzwi wejściowe zwłaszcza na parterze stanowią jeden z najbardziej newralgicznych elementów domostwa. Wyważenie drzwi obok okien, to druga najczęściej forsowana ścieżka włamania do wewnątrz.

Drzwi antywłamaniowe mają specjalne zawiasy, warta uwagi jest także specjalistyczna klamka i zamek. Zamawiając takie akcesoria do domu, możesz mieć pewność, że fachowiec solidnie je zamontuje.

Jeśli nie wiesz, jakie inwestycje w zabezpieczenia będą najlepsze, to warto do okien i drzwi użyć kamery i alarm. Takie współdziałanie, złożony system ochrony daje całkiem skuteczne rezultaty.

3 – Monitoring i kamery

By minimalizować możliwości włamania do mieszkań, warto skorzystać z usługi monitoringu. Kamery możesz umieścić przed wejściem, a także w oknach.

Warto zwrócić uwagę na to, że usługi monitoringu mają ciekawe oferty pakietów, gdzie jest możliwe nawet wykupienie monitoringu mieszkań.

4 – Alarm i najęcie ochrony

Jeśli szukasz skondensowanych sposobów na ochronę swojego mienia, to zdecyduj się na alarm i najęcie ochrony. Podczas montażu alarmu fachowiec umieści czujki alarmu wokół okien, może także do alarmu dołączyć zamek drzwi.

Jeśli włamywacz zdecyduje się na próbę wtargnięcia na posesję, alarm uruchomi się dokładnie tak, jak w samochodzie, wzywając ochronę.

5 – Patrol obywatelski

Dobrym sposobem na ochronę swojego mienia jest zawiązanie się patroli obywatelskich. Wiele osiedli mieszkaniowych w Warszawie decyduje się na takie rozwiązania, gdyż niektóre formy ochrony mienia zwyczajnie zawodzą lub są dokuczliwe.

Patrol obywatelski monitoruje osiedle, sprawdzając okna, drzwi i bramy w zasięgu osiedla. Jeśli napotka intruzów, dokonuje zatrzymania obywatelskiego i wzywa policję lub ochronę.

Jak jeszcze zniechęcić włamywacza?

Jak widzisz, jest wiele sposobów, by zniechęcić włamywaczy. Zobacz, co jeszcze możesz zrobić, by zabezpieczyć wejście do lokalu.

Pies stróżujący

Jeśli masz dom, kup dużego psa stróżującego. Psi stróż nie pozwoli obcemu wejść na posesję, a jeśli zainwestujesz w kurs dla psa, to prawdopodobnie nie podejmie on zatrutego pokarmu od złodzieja.

Wprowadź włamywacza w błąd. Udawaj, że jesteś w domu

Wizyty osoby bliskiej podczas nieobecności w domu to także pewnego rodzaju forma zabezpieczenia domostwa. Niech osoba odwiedzająca Twoje lokum każdego dnia zostawia zapalone światło w innym pomieszczeniu, odsłania i zasłania okna. To zdezorientuje włamywacza i nie będzie do końca pewny, czy w domu rzeczywiście nikogo nie ma.

Pomoc sąsiedzka

Przy zabezpieczeniu domu bezkonkurencyjna jest także pomoc sąsiedzka. Poproś sąsiada, by miał oko na Twoją posesję, czy mieszkanie. To zawsze nieocenione wsparcie, bo jeśli sąsiad usłyszy niepokojące dźwięki może od razu wezwać policję.