Aranżacje przedpokoju – jak dobrze zaprojektować przedpokój?

Aranżacje przedpokoju – jak dobrze zaprojektować przedpokój?

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzimy, gdy wchodzimy do domu; musi więc prezentować się jak najlepiej, by zrobić dobre pierwsze wrażenie. Co jest więc najważniejsze w aranżacji przedpokoju? Jakimi zasadami należy się kierować? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci w zaprojektowaniu przedpokoju.

Aranżacje przedpokoju; od czego zacząć?

Aranżację każdego wnętrza warto zacząć od dobrego zaplanowania każdego elementu wnętrza. W kolejnym kroku musimy podjąć decyzje o tym w jakim stylu będziemy chcieli wykonać aranżacje przedpokoju a pod niego dobieramy wszystkie elementy składające się na wystrój wnętrza przedpokoju. Kolejność jest nie bez znaczenia jeśli nie chcemy zmagać się z kosztownymi poprawkami lub wydatkami na zbędne lub nieodpowiednie zakupy. Możemy sami własnymi siłami próbować funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń i wystrój przedpokoju lub możemy też skorzystać z pomocy projektanta wnętrz który wykona dla nas projekt przedpokoju. Da nam on ogólny obraz tego jak będzie wyglądało wnętrze zanim się zabierzemy za realizacje.

Przedpokój – meble w aranżacji przedpokoju

W przedpokoju nie ma zbyt wielu elementów wyposażenia i mebli, więc aranżacja przedpokoju jest trochę łatwiejsza. Przede wszystkim w każdym przedpokoju musi znaleźć się pojemna szafa na ubrania, lustro i ławeczka, najlepiej taka z wbudowaną szafką na buty. Ważne jest, by meble pasowały stylem i kolorystyką do reszty wnętrza by za bardzo nie „odstawały”. W przedpokojach i wiatrołapach najlepiej sprawdzają się meble na wymiar.

Kolorystyka i oświetlenie przedpokoju

Barwy i światło zostały tu zestawione w jednym akapicie, bo i jedno i drugie ma podobną funkcję gdy użyte prawidłowo; optycznie powiększają wnętrza. Przedpokoje są z reguły małe, więc takie optyczne powiększenie bardzo się przyda. Jeśli chcemy osiągnąć taki efekt, przedpokój musi mieć jasną kolorystykę (dobrze sprawdzi się biel, szarość czy beż) i być dobrze oświetlone wieloma źródłami światła; oprócz dużej lampy sufitowej warto podświetlić niektóre elementy wyposażenia, np. lustro czy szafę.

Dekoracje i dodatki w przedpokoju

Przedpokój, jak każde wnętrze, będzie się lepiej prezentował z dodatkami. Należy zachować jednak umiar, bo przedpokój to niewielkie pomieszczenie; zbyt wiele dodatków sprawi wrażenie przepychu i chaosu we wnętrzu. Najlepiej w przedpokojach sprawdzają się lamele, gdzie widzi się je najczęściej. Lamele wyglądają stylowo i idealnie wpasowują się w przedpokój. Oprócz tego w przedpokoju można postawić rośliny, które ożywią całe wnętrze. Unikajmy dekoracji, które zajmują zbyt wiele miejsca. Dekoracją samą w sobie może być już tapeta czy fototapeta na ścianie, możemy też powiesić nowoczesne plakaty lub ramki ze zdjęciami rodzinnymi.

Przedpokoje to małe pomieszczenia, więc funkcjonalna aranżacja takiego przedpokoju może być wyzwaniem; staje się to jednak prostsze, gdy zna się podstawowe zasady kiedy zabieramy się za projektowanie przedpokoju. Mamy nadzieję że nasze porady pomogły Ci w aranżacji przedpokoju.