Jak uszyć legowisko dla kota?

Jak uszyć legowisko dla kota?

Zwierzęta, tak jak ludzie lubią mieć pewien komfort życia. W szczególności koty, są zwierzętami, które uwielbiają się bawić, ale i wylegiwać. My jako opiekunowie swoich czworonożnych pupili powinniśmy zapewnić im dogodny żywot. Koty lubią ciepłe i miękkie podłoża i legowiska, dlatego warto zadbać o to, by nasz pupilek miał miejsc dla siebie. Po to potrzebne jest wygodne legowisko. Jak zrobić jej samemu, w jak uszyć legowisko dla kota i jakich materiałów użyć?

szycie legowiska dla kota

Dlaczego legowisko dla kota jest ważne?

Posłanie dla kota ma mu sprawić nie tylko przyjemność, ale również poprawić komfort jego egzystencji. Prócz drapaka własnej roboty, warto zadbać również o posłanie dla kota, które można wykonać samodzielnie w domu. Nie trzeba zlecać go krawcowej, czy kupować gotowego w sklepie. Za chwilę przedstawimy kilka sposobów na to jak je wykonać, ale zanim do tego dojdzie, chcemy również podkreślić rolę legowiska dla kota.

Koszyk dla kota lub legowisko potrzebne jest nie tylko samemu zwierzakowi, ale również jego właścicielom. Owszem, jest wiele kotów, które śpią na kanapie, lub łóżku właściciela, ale nie zmienia to faktu, że niektóre z tych puchatych zwierząt lubią spać w legowisku. Spanie dla kota jest ważnym elementem jego życia, ponieważ 2/3 jego egzystencji, to sen. Ale dobrze byłoby, gdyby nie roznosił swojej sierści po kanapie, ponieważ ma to znaczenie głównie dla estetyki pomieszczenia.

Nikt nie lubi klejących się do ubrań włosów zwierząt, zwłaszcza, że większość z nich zanosi się wraz ze skarpetkami do własnych domów. Poza tym, warto zaopatrzyć się w legowisko dla kota ze względów wychowawczych. Dobrze byłoby, gdyby kot znał swoje miejsce do spania w przestrzeni i prócz kuwety, umiał też korzystać z legowiska. Innym świetnym pomysłem jest również leżanka na kaloryfer dla kota. Te zwierzęta uwielbiają ciepło i z przyjemnością skorzystają z wykonanej samodzielnie leżanki.

legowisko dla kota diy

Jak zrobić legowisko dla kota DIY?

Aby uszyć legowisko dla kota, należy przede wszystkim ustalić i zaplanować z czego będzie ono wykonane. Następnie można przejść do kolejnych kroków.

Szyjemy legowisko dla kota – krok 1 – zgromadzenie materiałów

Aby zabrać się za szycie legowiska dla kota, należy uzbierać odpowiednie materiały szewskie. Otóż potrzebujemy nici, maszyny do szycia, kawałka materiału najlepiej w wymiarach 60×70, ociepliny i wypełnienia, sznurka, jeśli chcemy ładnie wykończyć posłanie dla kota, możemy użyć również lamówki. Potrzebna będzie również miara, szpilki, nożyczki, agrafka i pisak.

Szyjemy legowisko dla kota – krok 2 – skrojenie elementów

Szycie spania dla kotka zacząć trzeba od skrojenia elementów materiału. Rozpoczynamy od tego, że kładziemy przed sobą materiał i wycinamy z niego koło, następnie drugie koło z materiału, który będzie podstawą legowiska. Dobrze byłoby podzielić koło na 10 równych części zgodnie z wymiarami, by potem móc zszyć elementy ze sobą, tak by powstały wypełnienia na bokach.

Szyjemy legowisko dla kota – szycie

Ostatnim krokiem jest szycie, wyciętych wcześniej elementów. Na stole ustawiamy maszynę, oraz odpowiednią stopkę, następnie należy ułożyć kilka warstw posłania. Ważne, by na środku spania dla kotka, ułożyć piankę, która stanowić będzie podstawę legowiska. Potem upinamy szpilkami kształt wypełnienia warstwami i tak zszywamy warstwę za warstwą.

Jest to oczywiście przykład szycia posłania dla kota za pomocą maszyny, jeśli mamy również możliwość i predyspozycje, możemy uszyć takie posłanie dla kotów ręcznie. Wymaga to jednak dużo więcej pracy nad kocim legowiskiem.

legowisko dla kota jak zrobić

Inne ciekawe pomysły na legowisko dla kota

Legowisko dla kota, niewątpliwie może stać się jego ulubionym miejscem w domu. Ważne dla tych zwierząt jest uczucie ciepła, a także niezależności i indywidualności. Kokon dla kota, może okazać jego jego najważniejszym azylem, który da poczucie indywidualności i odosobnienia. Koty to uwielbiają.

Dlatego uznaje się, że domek dla kota, kokon czy posłanie dla kota jest bardzo ważne. Nam pozwoli to również na utrzymanie czystości w domu. Legowisko to oczywiście nie jedyny pomysł na miejsce wypoczynku dla naszego pupila. Istnieje wiele inspirujących sposobów na to jak zrobić domek dla kota lub jak zrobić legowisko dla kota na grzejnik. Oto kilka innych pomysłów niż te, które już znamy:

  • Legowisko dla kota ze swetra jeśli mamy w domu sweter, który nam nie odpowiada, jest już za mały, lub zbyt duży, to możemy go wykorzystać na zrobienie wygodnego legowiska dla kota. Wystarczy stary sweter, wypełnienie z gąbki, lub poduszki i igła z nitką. Po pierwsze należy zacząć od zszycia otworu na głowę, następnie od dołu wkładamy wypełnienie w rękawy. Na środek wkładamy poduszkę, teraz możemy zszyć rękawy do siebie, oraz dół swetra, tak by tworzyły swego rodzaju objęcie. Warto przyszyć rękawy do poduszki, aby spanie dla kotka było stabilne.
  • Jak zrobić legowisko dla kota z kartonu – legowisko dla kota DIY z kartonu, to chyba najprostsza wersja spania dla kotka do wykonania. Koty uwielbiają spać w kartonach. Wystarczy im wówczas miękka wyściółka w czystym kartonie i gotowe.
  • Legowisko dla kota na kaloryfermówiliśmy o tym, że koty uwielbiają ciepło. Dlatego dobrze byłoby im na leżance dla kota na kaloryfer. Takie stanowisko możemy wykonać samodzielnie przy użyciu suszarki na pranie, którą wiesza się na grzejniku. Następnie należy położyć na niej jakiś ciepły i miękki sweter, lub poduszkę. Można również wyciąć pręty suszarki i naciągnąć materiał na ramy suszarki. Wytworzy się wówczas worek, w którym koty uwielbiają się kulić i spać.

spanie dla kota

Gdzie powinno znajdować się legowisko?

Kiedy wiemy już jak wygląda szycie legowiska dla kota i mamy już wykonany piękny leżak, a także drapak własnej roboty dla kota, to czas pomyśleć, gdzie miałoby się znaleźć legowisko. Z racji, że kotki uwielbiają spędzać czas wyżej niż inni domownicy, możemy pomyśleć o jakiejś półce na leżankę dla kota, lub umiejscowić je wysoko, tak, by zwierzę mogło obserwować domowników, ponadto, przy wyborze miejsca na legowisko dla kota, należy wybrać miejsce, które najbardziej lubi. Tam, gdzie przebywa najczęściej. Wówczas istnieje szansa, że bardzo uszczęśliwimy swojego pupila.