CELOWNIK LASEROWY JAKO ZRĘCZNA POMÓC W CELOWANIU

CELOWNIK LASEROWY JAKO ZRĘCZNA POMÓC W CELOWANIU

Niektórzy klienci często mylą celownik laserowy z urządzeniem nazwanym kolimator (DOT sight). Kolimator jednak jest urządzeniem optycznym, które nie wysyła czerwonej kropki do przestrzeni, a jedynie wyświetla ją w szkiełku kolimatora. To urządzenie nadaje się do strzelania na krótsze odległości, w przeciwieństwie do celownika laserowego, który ma uniwersalne zastosowanie i dlatego nadaje się do zarówno do bliskich, jak i dalekich celów. Oczywiście celowniki laserowe należy regulować w pionie i poziomie na żądaną odległość. Celowniki laserowe są popularną pomocą głównie dla właścicieli broni airsoftowej, ale również dla niektórych właścicieli broni pneumatycznej. Przyjrzymy się razem niektórym modelom celowników laserowych i możliwością ich montażu.

CELOWNIKI PISTOLETOWE

Pistoletowe celowniki laserowe charakteryzują się małymi wymiarami. Zazwyczaj instaluje się je do dolnych listew montażowych o szerokości 22 mm. Jeśli zamierzasz zamówić przykładowo pistolet airsoftowy lub pistolet pneumatyczny, który zgodnie z rysunkiem posiada dolną listwę montażową, dokładnie zapoznaj się z załączonym tekstem i parametrami technicznymi, aby sprawdzić czy listwa montażowa nadaje się do użytku i czy ma standardową szerokość 22 mm. Często zdarza się, że w przypadku niektórych tańszych modeli pistoletów na pistolecie znajdują się tylko repliki listew montażowych w nieodpowiednich wymiarach, które albo są całkowicie bezużyteczne albo przyrządy celownicze nie pasują do nich całkiem poprawnie. Jeśli więc zamierzasz kupić pistolet z celownikiem laserowym, zapoznaj się dokładnie z załączonymi opisami i parametrami technicznymi lub skonsultuj się ze sprzedawcą. Popularnym celownikiem laserowym do pistoletów jest przykładowo model JS-Tactical JS-JG11R lub model Walther FLR 650, który jest nawet połączeniem latarki i lasera.

CELOWNIKI DO KARABINÓW I PISTOLETÓW SAMOPOWTARZALNYCH

Przede wszystkim należy podkreślić, że nawet małe celowniki pistoletowe można zastosować do karabinów airsoftowych lub wiatrówek, ew. do pistoletów samopowtarzalnych, w przypadku, że są wyposażone w dolną lub boczną listwę montażową o szerokości 22 mm. Celownik laserowy model JS-Tactical JS-JG1ER można zainstalować do listwy montażowej o szerokości 22 mm lub za pomocą specjalnego montażu, który znajduje się w opakowaniu na lunetę celowniczą. W opakowaniu znajduje się również tzw. przycisk ciśnienia na przedłużonym kablu. Model JS-Tactical JS-JG13R można zainstalować do listew montażowych o szerokości 11 lub 22 mm, opakowanie zawiera również przycisk ciśnienia na przedłużonym kablu, montaż, za pomocą którego można celownik laserowy zainstalować również do lufy o średnicy około 15 mm.