Bramy garażowe rolowane – rozwiązanie wygodne i bezpieczne

Bramy garażowe rolowane – rozwiązanie wygodne i bezpieczne

Bramy rolowane to jedno z nowoczesnych rozwiązań, które świetnie sprawdza się w przypadku bardzo różnych modeli garażu. Zwijany pionowo płaszcz bramy sprawia, że model ten można zastosować w przestrzeniach, w których niekoniecznie sprawdzają się modele segmentowe. 

Kiedy masz mało miejsca — brama rolowana

Kurtyna bramy zabiera za dużo miejsca? Dysponujesz ograniczoną przestrzenią w garażu lub na podjeździe? Nie każda roleta garażowa jest w stanie spełnić twoje oczekiwania? Sprawdź propozycję bramy rolowanej. Tego typu bramy roletowe świetnie nadają się zarówno do istniejących już, jak i nowo budowanych budynków. Tego typu bramy garażowe posiadają system pionowego zwijania, dzięki czemu montaż bramy rolowanej nie zabiera przestrzeni przed garażem, jak i w jego wnętrzu. To zaś pozwala również swobodnie układać sufit. Brama dalej jest bardzo trwała, bezpieczna, odporna na działanie czynników atmosferycznych, natomiast jednocześnie daje więcej możliwości projektowych.  Firma Roletyalu jest producentem bram garażowych rolowanych, na ich stronie znaleźć można szereg szczegółowych informacji dotyczących możliwości projektowych tego typu rozwiązań. Warto je sprawdzić!

Gdzie sprawdzą się bramy rolowane?

Bramy garażowe rolowane sprawdzą się w bardzo różnych przestrzeniach. Nie ma znaczenia, czy chcesz je zamontować w dopiero projektowanym budynku czy też tym już istniejącym. Ponadto taka roleta garażowa sprawdza się tam, gdzie dysponujesz ograniczonym miejscem, a jednocześnie chcesz odpowiednio zabezpieczyć wjazd i skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. Kurtyna bramy produkowana jest z aluminium wysokiej jakości. Panele wypełnione są pianką. Ta zaś nie tylko wzmacnia odporność rolety na działanie czynników zewnętrznych, lecz także podnosi parametry izolacyjne budynku.

Bramy garażowe rolowane — na co zwracać uwagę?

W przypadku bramy rolowanej istotna jest przede wszystkim jakość jej wykonania. Oczywiście ma znaczenie estetyczne dopasowanie do elewacji domu, możliwość spersonalizowania projektu, natomiast jakość profili aluminiowych, wykorzystane uszczelki szczotkowe, mechanizmy odpowiadające za zapobieganie wypadaniu rolek oraz innego rodzaju zabezpieczenia mają ogromne znaczenie dla działania bramy i komfortu korzystania z niej. Przekładają się także w oczywisty wręcz sposób na żywotność całej konstrukcji i konieczność przeprowadzania prac serwisowych.

Warto z pewnością wybrać bramy wyposażone w różnego rodzaju mechanizmy zabezpieczające, gwarantujące nie tylko sprawne działanie całego mechanizmu, lecz także chroniące przed np. możliwością przycięcia palców. Do wyboru są bramy automatyczne, jak i te z mechanizmem ręcznym. Bez problemu oczywiście u sprawdzonego producenta znajdziecie także bogatą paletę kolorystyczną, która bez problemu pozwoli wam dostosować bramę do elewacji budynku i uczynić ją jednym z elementów dekoracyjnych.

Brama garażowa rolowana od sprawdzonego producenta

Cena bramy garażowej to najczęściej kilka tysięcy złotych (w zależności od wybranego przez ciebie rozwiązania). Warto więc zadbać, aby wybrany przez nas model był odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb, a także wykonany z możliwie największą starannością. Warto postawić na rozwiązania od sprawdzonych producentów, ponieważ zapewniają oni pracę na wysokiej jakości materiałach, przemyślany proces projektowy, a także dbałość o najmniejszy detal. Taki usługodawca jest w stanie również pomóc ci w przypadku nietypowego projektu i niecodziennych potrzeb związanych z montażem bramy rolowanej.