Bois 1920 perfumy ze słonecznej Italii

Bois 1920 perfumy ze słonecznej Italii

Marki perfum niszowych powstają z miłości i fascynacji niezwykłymi zapachami i chęcią tworzenia czegoś nowego. Wielu twórców sięga również do rodzinnych tradycji rzemieślniczych, czy perfumeryjnych tak jak twórcy marki Tiziana Terezni, Frapin i oczywiście Bois 1920. Wykorzystują tradycyjne wzorce zapachowe, by tchnąć w nie nowe życie i opracować nowoczesne i zaskakujące kompozycje. To właśnie dzięki połączeniu pasji, rodzinnej tradycji i nowoczesności powstała marka Bios 1920.

Parę słów o marce Bois 1920

Po raz pierwszy marka Bois została założona przez Guido Galardiego we Florencji. Swoje inspiracje zapachowe czerpał z porastających lawendą wzgórz wokół Florencji. To właśnie lawenda stanowiła, główny element jego perfum. Zbierał ją i łączył z różnymi ekstraktami i olejkami eterycznymi, tworząc niezwykłe zapachowe kompozycje. Niestety już po 5 latach firma została zamknięta. 80 lat później wnuk Guida Galardi postanowił wskrzesić rodzinną marką i bazując na tradycjach perfumeryjnych z początku XX wieku stworzyć coś nowego i wyjątkowego. Pierwsze perfumy tej marki pojawiły się na rynku w 2005 roku, a już 2012 Bois 1920 został wybrany spośród pięciu najlepszych ekspresji zapachowych na FiFi Awards (Oskary perfumerii) w Nowym Jorku.

Podstawą tak dużego sukcesu firmy jest jej filozofia. Twórcy perfum dokładnie analizują i badają wszystkie składniki i sposób ich współdziałania. Dzięki temu powstają kompozycje doskonale dopracowane w każdym najmniejszym szczególe. Każde zapachowe dzieło sztuki jest opakowane w starannie zaprojektowaną buteleczkę. Choć ich forma jest taka sama, różnią się kolorem, lub powierzchnią, która bywa przezroczysta jak woda, piaskowana, lub pokryta metaliczną farbą, nawiązując do swej zawartości.

Lawendowe nuty w kompozycjach Bois 1920 dla mężczyzn

Inspiracją dla Guida Galardii. Przy tworzeniu perfum, była lawenda porastająca okoliczne wzgórza. Jest ona również istotnym składnikiem wielu zapachów prezentowanych współcześnie.

Doskonałym przykładem jest kompozycja Bois 1920 Classic wykorzystująca w swej kompozycji wzorce zapachowe z początku XX wieku. Perfumy otwierają się harmonijnym połączeniem nut przyprawowo-korzennych zawierających jałowiec, gałkę muszkatołową, bazylię oraz paprykę i łagodzące aromaty owocowo kwiatowe z wyczuwalną lawendą. Bazę stanowią nuty drzewne połączone z wetywerią i tytoniem. Choć perfumy te dedykowane są Panom i Paniom, jednak kompozycja ta z pewnością przypadnie do gustu mężczyznom.

Nuty lawendy w nutach głowy są wyczuwalne również w perfumach Bois 1920 Extreme to drzewno-szyprowa kompozycja o ponadczasowym charakterze.

Owocowo-kwiatowe zapachy dla kobiet

Lżejsze i delikatniejsze nuty prezentują perfumy Agrumi Amari di Sicilia oraz Oro Rosso od Bois 1920, które z pewnością przypadną do gustu wielu kobietom.

Bois 1920 Agrumi Amari di Sicilia – to wspaniale orzeźwiający zapach, jak letni poranek, kiedy wszystko jeszcze pokrywa chłodna rosa, a słońce dopiero powoli przygrzewa. Już na samym początku oczarowuje świeżość grejpfruta, pomarańczy, mandarynki i cytryny, którym towarzyszy kminek. Kwiatowe nuty serca nadają delikatności i odrobinę słodyczy, której charakteru dodaje lawenda i drzewo sandałowe. Na koniec wyczuwalne są otulające nuty bazy, którą stanowi jedynie piżmo.

Bois 1920 Oro Rosso jest niezwykle zmysłową i kobiecą perfumą. Nuty głowy otwierają się połączeniem czerwonej pomarańczy i cytrusów, które przechodzą w bardziej charakterne nuty serca, składające się z lawendy, słodkiego jaśminu, chłodzącej szałwii i lekko pikantnego szafranu. Na koniec zaś pojawiają się nuty drzewne i mech.

Kolekcja Bois 1920 Cannabis – zapach konopi

Konopie indyjskie to z jednej strony kontrowersyjny, a jednocześnie coraz chętniej stosowany składnik, nie tylko w świecie perfumeryjnym.

Marka Bois 1920 stworzyła nową serię Cannabis, którą otwierają dwie zapachowe kompozycje, w których główną rolę grają konopie indyjskie.

Bois 1920 Cannabis Salata została oparta na dosłownie kilku składnikach. Nuty głowy to cytrusowo-przyprawowa mieszanka składająca się z bergamotki, cytryny i kolendry. To jednak nuty serca stanowią najważniejszy element tej kompozycji. Dominuje w nich zapach konopi indyjskich, które zostały połączone z kardamonem i wodą morską. Całość zamykają nuty bazy z wyczuwalną paczulą, wetywerią i nutami drzewnymi.

Bois 1920 Cannabis Fruttata to energetyzująca i nieco łagodniejsza odsłona zapachu Cannabis. Na początku nuty przyprawowe rozmarynu i oregano łączą się z liśćmi figi, by następnie przejść w nuty serca. To tu zapach konopi łączy się ze słodką jagodą i konwalią. Na koniec wyczuwalna staje się paczula i ambra połączone z cedrem. Jest to wspaniałe połączenie pełne energii i witalność, dla osób o żywiołowym temperamencie.