Szafy metalowe – co o nich wiemy i gdzie się sprawdzą?

Szafy metalowe – co o nich wiemy i gdzie się sprawdzą?

Szafy wykonane z metalu są bardzo przydatne. Najczęściej spotykamy je w biurach, archiwach czy firmach, które muszą przechowywać dokumenty. Doskonale sprawdzają się w wielu miejscach, dlatego są bardzo popularne. Czy wiemy gdzie takie szafy kupić, a także jak dobrze zagospodarować przestrzeń, którą nam dają?

Gdzie mogą się przydać szafy metalowe?

Szafy metalowe, to przedmioty, które znaleźć można w wielu biurach, urzędach, archiwach i wielu innych miejscach. To dlatego, że są bardzo praktyczne, ale mogą być również mobilne. Wiele modeli szaf z metalu ma kółka i można je bez problemu przemieszczać w dowolne miejsce. Szafy metalowe mają bardzo dużą wytrzymałość, są często odporne na wilgoć, światło i ogień. Można w nich przechowywać dokumenty bez strachu o ich zniszczenie. Ponad to szafy metalowe, mogą sprawdzić się również w:

  • gabinetach lekarskich,
  • punktach medycznych,
  • szkołach,
  • domach kultury,
  • siłowni,

I w wielu innych miejscach. Można bezpiecznie przechowywać w nich zarówno leki i materiały opatrunkowe, a także dokumenty medyczne, lub archiwa w szkołach. Szafki tego rodzaju są także doskonałym wyborem do wszelkiego rodzaju szatni. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dlatego sprawdzą się w szkołach i na siłowni, czy klubach fitness.

Co charakterystycznego jest dla szaf metalowych?

Meble wykonane z metalu, a zwłaszcza szafy metalowe, o których mówimy są przede wszystkim wyjątkowo solidne i odporne. Można je umieszczać nawet w miejscach, w których istnieje ryzyko zarysować, zadrapań, obić i pożarów. Pojemne i funkcjonalne szafy metalowe są bardzo solidnym produktem i rzadko ulegają zniszczeniom. Szafy metalowe, mogą być wykorzystywane również w warsztatach różnego rodzaju, ze względu na swoją trwałość. Możemy w nich przechowywać ciężkie narzędzia i części zamienne, nawet te, które są zabrudzone, czy ciężkie. Pamiętajmy również, że wszelkie metalowe szafy, to obowiązkowy element wyposażenia szatni w miejscu pracy. Są to szafy BHP, które powinny być wykonane w taki sposób, żeby z łatwością można było przechowywać w nich ubrania, odzież roboczą, a także rzeczy osobiste.

Kilka zalet metalowych szaf

Bardzo popularne są również szafy wykonane z płyt MDF, ale to właśnie szafy metalowe mają o wiele bardziej solidną konstrukcję i trwalsze wykonanie. Całe szafy, zarówno te pasujące do biur, jak i do szatni w szkołach w całości wykonane są z dobrych gatunków blach stalowych, które dodatkowo są pokryte odpowiednią warstwą farb proszkowych w różnych odcieniach, natomiast najczęściej spotykanym jest kolor szary. To sprawia, że szafa ma jednolity kolor, a także szafa metalowe jest dużo bardziej odporna na korozję i zniszczenie. Szafy metalowe mają to do siebie, że można je stawiać w pomieszczeniach z dużą wilgocią powietrza. Warto zapoznać się z ofertą i pozytywie zaskoczyć nie tylko jakością, ale i ceną porządnie wykonanych szaf z metalu.