Aparaty ortodontyczne – najlepsza droga do prostych i zdrowych zębów

Aparaty ortodontyczne – najlepsza droga do prostych i zdrowych zębów

Zdrowe i zadbane zęby mają duży wpływ na to, jak jesteśmy przez innych postrzegani. Pomagają podnieść pewność siebie, podkreślają naszą atrakcyjność oraz pokazują, jak dużą wagę przykładamy do dbania o siebie. Odpowiednia higiena jamy ustnej odgrywa też jednak inną, bardzo ważną rolę. Dzięki odpowiedniej profilaktyce dbamy o stan naszego zdrowia i zapobiegamy rozwojowi bakterii w jamie ustnej. W dokładnym czyszczeniu problemem jednak może okazać się krzywe uzębienie, dlatego coraz więcej dentystów poleca dziś aparaty ortodontyczne.

Dlaczego aparaty ortodontyczne pełnią w leczeniu istotną rolę?

Poza tym, że mocno krzywe zęby wyglądają nieestetycznie i mogą obniżać naszą pewność siebie, powodują też utrudnienia zarówno z jedzeniem, jak i z oddychaniem czy wymową. Są również problematyczne w dokładnym szczotkowaniu oraz myciu zębów, czego skutkiem mogą być zalegające bakterie, które są przyczyną wielu chorób. Aparaty ortodontyczne Kraków są więc skutecznym rozwiązaniem, które pomaga leczyć wszelkiego rodzaju wady zgryzu, co przyczynia się także do poprawy naszego zgryzu, a tym samym wyglądu całej twarzy. Najczęściej stosowanym rodzajem są aparaty metalowe. Dzięki temu, że pozwalają na zamontowanie zamków tytanowych, są popularne wśród osób, którym dolegają różnego typu alergie. W przypadku, gdy nie chcemy, by nasz aparat był bardzo widoczny, warto zdecydować się na aparaty estetyczne, takie jak aparaty porcelanowe, szafirowe, kryształowe oraz ceramiczno-kompozytowe.

Stomatolog – pomoc, jaką możesz otrzymać

By móc cieszyć się zdrowym i estetycznym uzębieniem, profilaktykę oraz rozpoczęcie leczenia warto wdrażać w życie już od najmłodszych lat. W ten sposób najmłodsi pacjenci nie tylko oswoją się z widokiem gabinetu dentystycznego, by w przyszłości nie czuć lęku i obaw przed wizytami u dentysty, ale nauczą się również w jaki sposób prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Regularne wizyty w gabinecie, podczas których stomatolog Kraków pomoże ustalić oraz dobrać jak najlepszy plan leczenia, pomogą nam utrzymać nasze zdrowie w odpowiednim stanie.

Wybielanie zębów – zadbany i zdrowy uśmiech

W przypadku, kiedy samo szczotkowanie nie przynosi nam pożądanych efektów śnieżnobiałego uśmiechu, dobrym rozwiązaniem może okazać się wybielanie zębów Kraków. Metoda ta należy do bardziej zaawansowanych, jednak bez problemu możemy stosować ją samodzielnie w domu. Najpierw należy jednak odbyć wizytę w gabinecie stomatologicznym, gdzie lekarz dokona oceny naturalnego odcienia naszych zębów, sporządzi najważniejszą dokumentację oraz zleci wykonanie specjalnych nakładek, które będziemy mogli potem użyć.