Jak dobrać miskę WC?

Jak dobrać miskę WC?

Miska WC stanowi bardzo ważny element każdej łazienki. Aby jednak wybrać odpowiedni wariant, warto skupić się na kilku czynnikach. Jaka miska sprawdzi się najlepiej w danej łazience?

Styl miski WC

Miska WC musi być dopasowana przede wszystkim do wyposażenia danego wnętrza. Na rynku znaleźć można głównie modele białe. W nowoczesnych wnętrzach można postawić także na miski WC czarne, ale powinny być one pokryte odpowiednio trwałą farbą lub wykonane z surowca barwionego w masie.

Jeśli w danym wnętrzu królują kanciaste formy, miska WC powinna być prostokątna, z ostrymi rogami. W przypadku pojawiających się wszędzie owali lepiej postawić na bardziej obłe kształty. Na rynku istnieją też produkty uniwersalne, które spiszą się doskonale w większości łazienek, bez względu na ich dokładną stylistykę.

Funkcjonalne miski WC

Znaczenie ma także funkcjonalność konkretnej miski WC. Obecnie wielu użytkowników stawia m.in. na produkty podwieszane. Znajdują się one kilka centymetrów nad podłogą, dlatego pozwalają na łatwe dotarcie do niej odkurzaczem czy mopem. Znikają trudnodostępne przestrzenie, w których nie da się utrzymać idealnego porządku. Podwieszane miski WC zapewniają także efekt lekkości i przestronności.

Popularnością cieszy się także specjalna powłoka ułatwiająca zachowanie miski WC w czystości. Sprawia ona, że na powierzchni produktu nie gromadzi się tak dużo zabrudzeń. Sprzątanie wymaga zastosowania znacznie mniejszej ilości detergentów. Trwa ono także znacznie krócej, a miska może prezentować się doskonale każdego dnia.

Sposób montażu

Na rynku znaleźć można miski WC, które pozwalają na zamontowanie w różnych konfiguracjach. Najczęściej wybór polega na zdecydowaniu się na produkt z odpływem pionowym lub poziomym. Musi być on dostosowany do charakterystyki instalacji w danej łazience. W niektórych wnętrzach rury są umieszczone w podłodze, a w innym – w ścianie. Oznacza to, że w wybranych pomieszczeniach nie da się zamontować wspomnianej już podwieszanej miski WC.