Zastosowanie i właściwości olejku wrotyczowego

Zastosowanie i właściwości olejku wrotyczowego

Właściwości lecznicze wrotyczu wykorzystywane są w medycynie ludowej już od setek lat. Wrotycz wykazuje silne działanie przeciwgrzybicze, przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz relaksacyjne. Olejek wrotyczowy to doskonały ratunek dla skóry potrzebującej szczególnej opieki. Nie powinien więc dziwić fakt, że jeszcze całkiem niedawno wrotycz marokański, z którego pozyskuje się olejek Blue Tansy, zagrożony był całkowitym wyginięciem. Dziś odzwierciedla się to przede wszystkim w cenie olejku. Pomimo tego warto wykorzystać olejek eteryczny w codziennej pielęgnacji, by móc cieszyć się z wyjątkowych efektów naturalnej kuracji.

Jak działa olejek wrotyczowy?

Olejek wrotyczowy https://olejkowysklep.pl/Olejki-wrotyczowe wykazuje silne działanie przeciwwirusowe. Wspiera również gojenie ran, co jest możliwe dzięki obecności w jego składzie kamfory. Kamfora działa również przeciwzapalnie, co jest jedną z najczęściej wykorzystywanych właściwości wrotyczu pospolitego. Olejek wrotyczowy zmniejsza widoczność blizn, dlatego też jest stosowany w miejscach zmienionych chorobowo. Już kilka kropli olejku eterycznego z wrotyczu wystarczy, by zadziałać przeciwbólowo i przeciwreumatycznie. Olejek eteryczny Blue Tansy:

  • wykazuje działanie przeciwhistaminowe,
  • zmniejsza przekrwienie błon śluzowych nosa, dlatego też bywa wykorzystywany w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Olejek jest również skuteczny przy zmianach łuszczycowych, zapaleniu mieszków włosowych, ropniach i grudkach. Co ciekawe, kilka kropli olejku wystarczy, by odstraszyć uciążliwe owady, jak różnego rodzaju meszki, komary i kleszcze. Olejek eteryczny wrotyczowy, wzmocniony olejkiem z winogron, zastępuje chemiczne preparaty, służące odstraszaniu owadów.

olejek wrotyczowy właściwości

Olejek eteryczny wrotyczowy – jak go stosować?

Olejek eteryczny, pozyskiwany z wrotyczu marokańskiego, nie może być nakładany bezpośrednio na skórę, gdyż wywoła wówczas nieprzyjemne podrażnienia. Obszary skóry potrzebującej tego rodzaju pomocy, należy nasmarować naturalnymi olejkami eterycznymi, rozcieńczonymi w odpowiedniej ilości oleju bazowego. Czysty olejek należy więc rozpuścić w 1/5 szklanki oleju słonecznikowego, rzepakowego lub też oleju z winogron. Dzięki temu otrzymamy znacznie więcej drogocennego produktu, leczącego stany zapalne, wykazującego silne działanie ściągające i wspomagającego pielęgnację skóry skłonnej do łuszczycy.

Kup certyfikowany olejek wrotyczowy na olejkowysklep.pl

Z kwiatów wrotyczu marokańskiego pozyskuje się wyjątkowy olejek, którego właściwości docenione zostały na całym świecie. Naturalne składniki olejku przyczyniają się do poprawy kondycji naszej skóry, zwłaszcza tej wymagającej szczególnej pielęgnacji. Zapach wrotyczu działa odstraszająco na owady, co warto wykorzystać w okresie ich szczególnej aktywności. Należy jednak kupować wyłącznie certyfikowane olejki eteryczne, by móc w pełni korzystać z ich wyjątkowych możliwości. Takie produkty znajdują się w ofercie Olejkowego Sklepu. Można tutaj kupić również inne olejki eteryczne oraz zestawy do aromaterapii, ułatwiające rozpylanie wyjątkowych zapachów w otoczeniu.