W jaki sposób dobrze sprasować złom?

W jaki sposób dobrze sprasować złom?

W jaki sposób dobrze sprasować złom? Najlepszą opcją będzie wykorzystanie prasonożyc. Czym jest urządzenie tego rodzaju? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

  1. Czym są prasonożyce?
  2. Do czego służą prasonożyce?

Jak dobrze sprasować złom? Najlepszą opcją jest wykorzystanie takich maszyn jak prasonożyce! Czym są urządzenia tego rodzaju? Do czego dokładnie służą? Na jakie prasonożyce warto zwrócić uwagę? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią.

W jaki sposób dobrze sprasować złom?

W jaki sposób dobrze sprasować złom? Powszechnie na złomowiskach w celu cięcia i prasowania złomu kolorowego, stalowego czy odpadów przemysłowych oraz wielkogabarytowych używa się prasonożyc. To urządzenia, które wyposaża się w specjalnie skonstruowane nożyce aligatorowe, wyróżniające się wzmocnioną siłą cięcia. Dodatkowo maszyny tego rodzaju mają komorę załadunkową. W tym właśnie miejscu złom jest wstępnie prasowany, a następnie podawany pod tnące noże.

Na rynku znajdziesz prasonożyce, które między sobą mogą różnić się nie tylko rozmiarem, wydajnością i mocą, ale i dodatkowymi funkcjami. Na przykład dostępne są maszyny, w których można zaprogramować cały proces cięcia, dobierając także interesującą nas długość przecinanego materiału.

Jeśli interesują Cię prasonożyce do złomu, koniecznie wybierz takie urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania. Polecamy zwrócić uwagę także na to, czy dana maszyna ma wysokiej jakości podzespoły elektryczne, hydrauliczne i elektroniczne. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ostatecznie wybrane prasonożyce do prasowania i cięcia złomu poradzą sobie w każdej sytuacji – również wtedy, gdy urządzenie będzie musiało pracować z ogromnym obciążeniem. Wybranie odpowiedniej maszyny to także gwarancja, że będzie ona działać niezawodnie i wydajnie przez długi czas. A to z kolei obniży wszelkie koszty eksploatacyjne.

Wybierając prasonożyce, zwróć uwagę na parametry interesujących Cię rozwiązań. Do najważniejszych właściwości zalicza się między innymi moc silnika, szerokość wewnątrz kontenera, skok ostrza, maksymalna siła oprawy oraz wczepu ostrza na złom gotowy do cięcia czy siła prasowania bocznych pras na materiał, który jest już gotowy do cięcia. 

Do czego służą prasonożyce?

Wspomniane prasonożyce do złomu służą nie tylko do prasowania, ale i cięcia złomu. Na rynku dostępne są urządzenia, które wyposaża się w przeróżne opcje techniczne zwiększające żywotność oraz obniżające koszty związane z eksploatacją. Między sobą prasonożyce mogą różnić się przede wszystkim siłą cięcia i tym samym wymiarami kompresyjnej komory, wagą czy wydajnością całego urządzenia.

Z powodu tych różnic, warto zapoznać się z pełną charakterystyką kilku urządzeń i wybrać ostatecznie tę maszynę, która odpowiada naszym potrzebom. Dostępne są między innymi prasonożyce posiadające zsyp. Dzięki temu mechanizmowi, przecinany złom jest automatycznie przesuwany. Zgnieciony złom w kolejnym etapie zostaje przesunięty pod noże. Takie wielofunkcyjne maszyny cieszą się aktualnie największą popularnością. Polecamy zatem decydować się na rozbudowane prasonożyce.

Równie dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w prasonożyce z automatycznym systemem smarowania. Dzięki takiej technologii wydajność oraz wytrzymałość urządzenia jest znacznie większa w porównaniu do tych maszyn, które nie posiadają automatycznego centralnego systemu smarowania.

Warto również wiedzieć, że prasonożyce można wyposażać w dodatkowe rozwiązania. Najczęściej do maszyny dołącza się chwytak, który pomaga cały proces zarówno prasowania, jak i cięcia złomu.