Nowoczesne sklepy PrestaShop

Nowoczesne sklepy PrestaShop

Dla wielu osób sklep internetowy to sposób na to, by przenieść swój biznes na wyższy poziom i docierać do klientów, którzy robią zakupy w sieci. To też rewelacyjny pomysł na biznes dla tych, którzy chcą właśnie w handlu wirtualnym się specjalizować. Taka opcja sprawdza się świetnie w wielu branżach, więc sklepy internetowe PrestaShop pojawiają się niczym grzyby po deszczu, a klienci online naprawdę mają w czym wybierać.

Jak założyć sklep internetowy wykorzystując oprogramowanie PrestaShop?

Stawiając sklep PrestaShop https://coolbrand.pl/sklepy-internetowe/prestashop/ korzysta się z darmowego oprogramowania, które powstało z myślą o sektorze e-commerce i daje mu szereg narzędzi. Stronę da się dostosować do indywidualnych potrzeb, a personalizacja produktów, szybkie płatności, integrację czy certyfikaty sprawiają, że nawet laicy poradzą sobie z zarządzaniem sklepem. Od kilku lat oprogramowanie PrestaShop jest jednym z częściej wybieranych zarówno przez tych, którzy zaczynają przygodę z branżą, jak i tych, którzy stale się rozwijają. Warto pamiętać o tym, że użytkownicy korzystają z platformy PrestaShop nie tylko ze względu na koszty, ale właśnie na możliwość personalizacji – modyfikację kodu, instalację różnych modułów oraz opcję dokupienia dodatkowych funkcji.

Jakie narzędzia mają sklepy internetowe PrestaShop?

Sklep z oprogramowaniem PrestaShop bazuje na technologii Open Source. Stronę buduje się od podstaw, korzystając z gotowych szablonów lub też gotowego projektu graficznego. Co istotne, w tym wariancie ma się również dużo narzędzi ułatwiających zarządzaniem sprzedażą czy dostawami oraz optymalizujących witrynę pod kątem SEO. A to pozwala docierać do klientów indywidualnych z całego świata.

Sklep PrestaShop dopasowany do potrzeb

PrestaShop na tle konkurencji ma szereg zalet i jest najchętniej wybierany szczególnie do sklepów o średniej wielkości. To kompleksowe rozwiązania dostępne na rynku e commerce, które oczywiście stale się zmieniają, ponieważ to dynamicznie rozwijający się sektor dostosowujący się do potrzeb klientów oraz oczywiście trendów. Platforma jest faktycznie darmowa i bardzo funkcjonalna, a możliwość rozbudowania sklepu o kolejne moduły sprawia, że otrzymuje się stronę skrojoną na miarę, na której produkty są odpowiednio wyeksponowane. PrestaShop może działać na różnych serwerach i ma bardzo dobrą wydajność, a dzięki temu sklep będzie działał bez zakłóceń, co jest niezwykle ważne dla stałych i nowych klientów. Gotowe szablony i rozwiązania przyjazne SEO to niezwykle ważne aspekty, które pozwalają zaistnieć  branży e commerce i przyciągać kupujących wyglądem sklepu, treściami, profesjonalną obsługą.