Ursus C-4011: gdzie kupić części do ciągnika?

Ursus C-4011: gdzie kupić części do ciągnika?

Konstrukcja ciągnika C-4011 to jeden z najbardziej znanych symboli polskiego PRL. Ciągniki Ursus były produkowane w latach 60.-70., jednak w wielu gospodarstwach do dzisiaj wykorzystuje się te maszyny.

4011 – początek serii ciągników

Produkcja słynnego Ursusa 4011 produkowanego w Polsce na wzór osławionego Zetora 4011 ruszyła w 1965 roku. Zakończono ją w roku 1970. Traktor ten należy do jednych z najlepiej rozpoznawalnych modeli maszyn rolniczych w kraju. Stanowi symbol samodzielnej produkcji maszyn, z której to szansy Polacy skorzystali. Zakończenie produkcji Ursusa 4011 w roku 1970 nie oznaczało bowiem końca, a początek. Już w 1971 roku ruszyła produkcja C-355, który był zmodernizowaną wersją wcześniejszej konstrukcji marki Ursus. Trzeba bowiem przyznać, że Ursus 4011 był bardzo udaną konstrukcją, a to pozwoliło na stworzenie całej linii ciągników rolniczych. Przez wiele lat była ona konsekwentnie rozwijana, a wszystko zaczęło się właśnie od modelu 4011. 6 lat po zakończeniu produkcji tego pierwszego modelu Ursus wypuścił już absolutnie kulturowy C-360, który produkowano aż do roku 1994. „Sześćdziesiątka” do dzisiaj świetnie sobie radzi w wielu gospodarstwach w Polsce. W kategorii maszyn rolniczych propozycje Ursusa wyróżniały się przede wszystkim niezawodnością, łatwością eksploatacji i stosunkowo prostymi możliwościami naprawy. Tak też zostało do dzisiaj.

Czy dzisiaj Ursus 4011 jeszcze pracuje?

Dalej w Internecie można znaleźć oferty ciągników Ursus C-4011 do sprzedania. Ten traktor to symbol polskiego rolnictwa okresu PRL, natomiast również bardzo udana konstrukcja, która sprawdza się w pracy na polu do dzisiaj. Oczywiście najczęściej konstrukcja tego typu pojazdów była przez lata modernizowana i serwisowana przez kolejnych właścicieli, natomiast dalej można znaleźć ciągnik tego typu, który sprawdza się w bardzo różnych zadaniach. Ursus C-4011 można spotkać przede wszystkim w małych gospodarstwach rolnych, które niekoniecznie potrzebują nowoczesnej rolniczej maszynerii i z powodzeniem wykorzystują wysłużone maszyny rolnicze. Ursus 4011 mimo zasłużonego wieku w bardzo wielu sytuacjach dysponuje atutami czyniącymi z niego bardzo sprawne i pomocne w gospodarstwie urządzenie. Plusem tego ciągnika jest niewątpliwie również stosunkowo niezła dostępność części zamiennych, które pozwalają zapewnić sprawne działanie traktora.

Gdzie kupić części do Ursusa 4011?

Zakup części do Ursusa C-4011 może wydawać się dzisiaj problematyczny, przede wszystkim dlatego, że mówimy o maszynie, której produkcja zakończona została w latach 70. Nic jednak bardziej mylnego: na rynku nadal bez większego problemu da się kupić części zamienne do modelu 4011, jak i produkowanej nieco później klasycznej sześćdziesiątki. Rozrusznik, hamulce, silnik wysokoprężny, układ hydrauliki z pompą oraz wiele innych elementów, które nadal pozwalają utrzymać pojazdy Ursus w dobrym stanie. Plusem niewątpliwym całej sytuacji jest atrakcyjna cena części zamiennych. Są one łatwo dostępne przede wszystkim w sklepach internetowych, koszty naprawy Ursusa dzięki tej dostępności także nie są szczególnie wysokie, co dla wielu gospodarstw, szczególnie niewielkich, produkujących w dużej mierze na własny użytek ma niemałe znaczenie. Potwierdzają to opinie o Ursusie, które nadal są bardzo pozytywne, mimo że od czasu produkcji tego sprzętu minęło naprawdę wiele lat.

Warto jednak pamiętać, że m.in. przy bardziej wymagającym zadaniu, jakim jest np. wymiana elementów instalacji elektrycznej, konieczny jest bardzo przemyślany dobór części tak, by po wymianie sprzęt funkcjonował bez zarzutu. Dlatego też zawsze warto skonsultować się z fachowcami prowadzącymi taką sprzedaż.