Stylowe ramy aluminiowe z białym passe-partout

Stylowe ramy aluminiowe z białym passe-partout

Ramka passe-partout to francuski koncept, na który warto zwrócić uwagę, wybierając dekoracje na ściany do naszych wnętrz. Charakterystyczna dla passe-partout specjalna obramówka może znacząco odmienić charakter i wydobyć to, co najlepsze z różnego rodzaju kompozycji, takich jak obrazy, fotografie, grafiki ścienne, kolaże, plakaty, dyplomy, certyfikaty czy też pamiątki rodzinne, które oprawiamy w ramkach. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej oprawy, w jakim celu stosuje się białe passe-partout oraz jaka rama najlepiej będzie pasować do twojego wnętrza.

Jakie funkcje spełnia passe-partout?

Passe-partout przede wszystkim pomaga nam efektownie wyeksponować nasze dzieła, wydobyć z nich głębię i przykuć uwagę obserwatorów. Wraz z aluminiową ramą nadaje niepowtarzalnego, eleganckiego i nowoczesnego charakteru. Białe passe-partout jako neutralny obszar ułatwia dopasowanie nawet ekstrawaganckich ram do obrazów. Oprócz efektów wizualnych, pełni jeszcze jedną niezmiernie ważną funkcję. Odseparowuje ilustrację od szyby, co ma istotne znaczenie. W praktyce oznacza to, że dodatkowa ramka kartonowa ochrania zdjęcie przed działaniem wilgoci. Musimy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa wszystkie prace wykonywane na papierze: grafiki, akwarele, pastele wymagają obecności ramki z passe-partout.

Jak dobrać passe-partout do swojego wnętrza?

Passe-partout to ciekawy element dekoracyjny, dlatego warto poświęcić więcej uwagi, by odpowiednio dobrać je do wnętrza. Będzie to skutkować zadowoleniem z ostatecznego efektu, gdy wybrana praca zawiśnie już na ścianie. Przede wszystkim warto wiedzieć, że kolor passe-partout ma duże znaczenie i powinien zostać dobrany pod kolor dodatków znajdujących się w pomieszczeniu. Wówczas obraz doskonale wkomponuje się w aranżację wnętrza, nawet gdy sama jego treść nie do końca wydawała się do niego pasować. To prosty zabieg, a gwarantuje nadanie świetnego charakteru wnętrzom. Kolor passe-partout możemy wybrać, biorąc pod uwagę kolorystykę ścian. Decydując się na białe passe-partout, dużo lepiej sprawdzi się ciepły odcień bieli. Zimna barwa uwydatnia niedoskonałości i nadaje smutnego charakteru. Dobierając ramę, musimy pamiętać, że w znacznym stopniu wpływa ona na całościowy efekt wizualny. Pozłacana rama wykonana z mosiądzu nie odnajdzie się przecież w nowoczesnych pomieszczeniach. Podobnie będzie w przypadku prostej plastikowej ramki, powieszonej w gotyckim wnętrzu.

Białe passe-partout – zastosowanie

Zaletą białego passe-partout jest jego uniwersalny charakter i delikatność. Dyskretne tło koncentruje wzrok odbiorców na prezentowanych elementach. Świetnie komponuje się, gdy oprawiony element jest w podobnej kolorystyce co rama. Dzięki temu kolory nie zlewają się, a białe tło idealnie scali całą kompozycję. Jeśli prowadzisz własny biznes, posiadasz certyfikaty i dyplomy zawodowe, to do ich prezentacji z powodzeniem możesz zastosować ramy aluminiowe z białym passe-partout. Nadadzą one większej elegancji niż zwykłe ramki, a nie będą odciągać uwagi od osiągnięć. Ten kolor passe-partout pasuje również do czarno-białych zdjęć i grafik. Monochromatyczne fotografie w czarnej, aluminiowej ramie z białym passe-partout pod format A4 z pewnością będą świetną ozdobą w nowoczesnym wnętrzu. Ramki mogą także posłużyć jako tło do wszelkiego rodzaju zestawień złożonych z płaskich przedmiotów takich jak biżuteria, znaczki, monety lub też zasuszone kwiaty. Ich wykorzystanie pozwala na stworzenie efektownych kolekcji ściennych, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i w biurze.