Profesjonalne obcinaczki dla psa – dlaczego to dobry wybór?

Profesjonalne obcinaczki dla psa – dlaczego to dobry wybór?

To oczywiste, że każdy odpowiedzialny właściciel psa ma obowiązek dbania o psychofizyczny stan swojego pupila. Także w kwestii jego pielęgnacji, należy zadbać o jego komfort oraz o bezpieczeństwo otoczenia. Zbyt długie pazury psa mogą wywoływać nie tylko dyskomfort ale być także utrapieniem dla osób i przedmiotów, które znajdą się w zasięgu jego łap. Akcesorium do obcinania pazurów psa pod postacią obcinaczki do pazurów wpływa na zwiększenie higieny, dzięki czemu codzienna aktywność staje się niezwykle komfortowa.

Z uwagi na to, że pazury psa rosną przez cały jego życie, pupil poprzez intensywne kopanie lub drapanie, próbuje w ten sposób je skrócić. Jeśli jednak jest to niemożliwe, wówczas skutecznym rozwiązaniem stają się nożyczki do paznokci dla psa. Aby psie paznokcie miały optymalną długość należy je regularnie przycinać. Nieobcinane, w skrajnych przypadkach mogą zawijać się pod łapy powodując ból podczas chodzenia. 

Obcinaczki dla psów ras miniaturowych, średnich i dużych

Odpowiednie obcinaczki dostosowane do wielkości psa zaoszczędzą pupilowi bólu podczas poruszania się, a Ty nie będziesz musiał się martwić o podrapane podłogi lub meble. Dzięki obcinaczkom, Twój czworonóg będzie mógł w pełni cieszyć wspólnymi spacerami.

W trosce o psią wygodę, możesz zabrać go do weterynarza lub samodzielnie podjąć się obcięcia pazurów. Nie jest to trudne – pamiętaj jednak aby nie wykonywać tego standardowymi nożyczkami, które z uwagi na twardość pazurów mogą się stępić, dodatkowo sprawiając psu ból, uszkadzając delikatne psie łapy.

Funkcjonalne obcinaczki dla pazurów psów

Wbrew pozorom, obcinanie pazurów obcinaczką nie jest skomplikowaną czynnością – warto zrobić to samodzielnie, aby zaoszczędzić pupilowi stresu związanego z wizytą u lekarza weterynarii. Klasyczne obcinaczki wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu możesz być spokojny o ich ostrość, wytrzymałość a także łatwość w dezynfekcji.
To na co dodatkowo musisz zwrócić uwagę to wielkość obcinaczki. Na rynku dostępne są modele obcinaczek nie tylko dla dużych ras, ale też średnich i małych. Kierując się wielkością swojego pupila, analogicznie dobierzesz konkretny rozmiar obcinacza do jego pazurów. Zbyt mały lub zbyt wielki obcinacz mógłby spowodować uszkodzenie łap, bądź nieestetyczne poszarpanie psich paznokci. Bezpieczny obcinacz do paznokci to taki, który gwarantuje precyzyjne cięcie, bez ryzyka uszkodzenia delikatnych psich łapek.
Obcinaczka – sposób na psie pazury

Pielęgnacja pazurów psa nie jest trudna ani czasochłonna. Przy odpowiednich akcesoriach przycięcie wszystkich psich paznokci może zająć Ci dosłownie kilka minut. Jeśli zastanawiasz się jaki model obcinaczki do pazurów, będzie odpowiedni dla Twojego czworonoga, sięgaj po obcinaczki do pazurów, które wśród użytkowników cieszą się najlepszymi opiniami. Zwróć także uwagę na ich ergonomiczność, czy są wyposażone w antypoślizgową rączkę i czy zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Dobrze, jeśli przed zakupem możesz sprawdzić ich poręczność, czyli to czy są wygodne w obsłudze i jak leżą w dłoni. Aby obcinanie psich pazurów było komfortowe zarówno dla psa jak i dla Ciebie, należy wybrać produkt najlepszy pod względem solidności, wielkości i bezpieczeństwa. Wiele z nich jest wyposażonych w system zabezpieczający przed nadmiernym skróceniem. Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj obcinaczki ujarzmi psie pazury przejdź na stronę formapupila.pl gdzie z pewnością dokonasz właściwego wyboru.