Otwórz swój biznes w Warszawie z pomocą biura rachunkowego – sprawdź!

Otwórz swój biznes w Warszawie z pomocą biura rachunkowego – sprawdź!

Chcesz otworzyć własny biznes w Warszawie, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Współpraca z biurem rachunkowym może przynieść Ci naprawdę wiele korzyści. Nie tylko zaoszczędzisz swój cenny czas, który przy rozpoczynaniu działalności na rynku, jest niezwykle cenny, ale też i pieniądze. Korzyści ze współpracy będziesz mieć znacznie więcej – sprawdź!

 

Etapy zakładania własnej działalności gospodarczej

Przed założeniem swojej własnej działalności (czyt. firmy), musisz wiedzieć, jakie etapy brane są pod uwagę przez specjalistów. Przede wszystkim musisz mieć swój pomysł, który wyróżni się spośród konkurencji, albo będzie na tyle dobry, że przyciągnie odpowiednią ilość zainteresowanych. Ważna jest przy tym również forma prawna Twojej przyszłej działalności.

W kolejnych etapach będziesz musiał/-ła zarejestrować firmę w:

 • CEIDG-1;

 • Urzędzie statystycznym;

 • Urzędzie skarbowym dla celów VAT i dla celów podatku dochodowego;

 • ZUS.

Biuro rachunkowe w Warszawie może pomóc Ci w poszczególnych etapach, które są niezwykle ważne przy zakładaniu własnej działalności. W stolicy panuje duża różnorodność konkurencyjna, dlatego wsparcie księgowych ma tutaj ogromne znaczenie.

 

Specjaliści od księgowości – obowiązki wobec klientów

Faktem jest dziś, że bez pomocy księgowych, prowadzenie własnego biznesu jest niemal niemożliwe – albo niezwykle trudne. Jako przyszły przedsiębiorca musisz liczyć się z tym, że księgowość to niezwykle skomplikowana dziedzina nauki, która wymaga nie tylko dużych pokładów wiedzy, ale też umiejętności związanych z rachunkowością i finansami. Biuro rachunkowe w Warszawie, a właściwie specjaliści, którzy w nim pracują, mają odpowiednie kompetencje do tego, by oferować klientom, w tym również Tobie, kompleksowe usługi księgowe.

W ich skład wchodzą między innymi:

 • kontrola oraz księgowanie dokumentacji rachunkowej firm;

 • prowadzenie ksiąg rachunkowych;

 • kompleksowe prowadzenie dokumentacji pracowniczej;

 • sprzedaż spółek;

 • rozliczanie na zasadach ryczałtu.

Nie trzeba chyba mówić, że powyższe usługi, to tylko kropla w morzu możliwości, jakie jest w stanie zapewnić Ci biuro rachunkowe. Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś/-aś do czynienia z rachunkowością, to dobrym rozwiązaniem może być właśnie kontakt z wybranym.

Obowiązki, jakie powinno wykonać takie biuro rachunkowe względem Ciebie i Twoich przyszłych potrzeb związanych z zakładaniem własnej firmy, to przede wszystkim informowanie o przeprowadzanych działaniach i zeznaniach podatkowych. Wszelkie informacje z tym związane, są niezwykle wrażliwe, a co za tym idzie, można je niestety bardzo łatwo zgubić. Biuro księgowe powinno mieć to na uwadze i w możliwie jak najdokładniejszy sposób dbać o ich przechowywanie.

 

Współpraca z księgowymi – korzyści

Wśród korzyści (była o nich mowa na samym początku) ze współpracy z biurem rachunkowym w Warszawie, możesz znaleźć między innymi:

 • oszczędność czasu – powierzenie czynności profesjonalnym księgowym daje Ci więcej czasu, który możesz przeznaczyć na inne, ważne obowiązki lub zadania;

 • terminowość – profesjonaliści zadbają o to, by wszystkie czynności, które im powierzysz, były wykonane rzetelnie, w terminie i przede wszystkim zgodnie z obowiązującym prawem;

 • oszczędność pieniędzy – pomoc biura księgowego jest o wiele tańsza niż samodzielne wydawanie pieniędzy na różnego rodzaju cele związane z zakładaniem własnej działalności.

Otwierając własny biznes, musisz mierzyć się z wieloma przeciwnościami, jednak wsparcie księgowych może odciążyć Cię w wielu sprawach. Szczególnie w takich rejonach jak Warszawa i okolice.