Odbiór odpadów z posesji – jak się za to zabrać?

Odbiór odpadów z posesji – jak się za to zabrać?

Remont, przeprowadzka – jest wiele sytuacji, gdy trzeba zorganizować odbiór odpadów z posesji. Nie wszystko można bowiem wyrzucić do kosza na śmieci. Co warto wiedzieć na temat wynajmu kontenerów?

W obliczu rosnącego problemu zanieczyszczenia środowiska skuteczne zarządzanie odpadami staje się priorytetem. Segregujemy więc śmieci na co dzień, jednak odbieranie odpadów komunalnych to nie wszystko. Nie zawsze wiemy, co zrobić, gdy podczas remontu musimy wyrzucić odpady budowlane lub wielkogabarytowe. Jakie są obowiązki właściciela nieruchomości w tej kwestii?

Jak zorganizować odbiór odpadów z posesji?

Odpowiednie gospodarowanie odpadami komunalnymi to obowiązek właścicieli nieruchomości. Jednak odpady komunalne to nie wszystko. Podczas remontu konieczny jest wywóz gruzu czy też innych niepotrzebnych przedmiotów, których nie można wyrzucić do zwykłego kosza na śmieci. Właściciele nieruchomości muszą więc pamiętać o utrzymaniu czystości i odpowiednio zagospodarować tego typu odpady. Na szczęście nie trzeba samodzielnie zajmować się wywozem odpadów poremontowych. Można bowiem skorzystać z usług specjalistycznej firmy, która zapewnia odbiór odpadów od firm oraz prywatny odbiór odpadów. Wystarczy zamówić odpowiedni kontener, który w ustalonym czasie zostanie podstawiony i zabrany. Przed rozpoczęciem organizacji odbioru warto przeprowadzić analizę rodzajów odpadów powstających w posesji. Różne materiały wymagają bowiem różnych sposobów utylizacji, dlatego konieczny jest wybór odpowiedniego kontenera. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie: Zamów-kontener.

Wywóz odpadów – jaki kontener wybrać?

Odpowiedni kontener na odpady jest niezbędny, aby zapewnić skuteczne zarządzanie odpadami. Istotna jest pojemność kontenera, musi on bowiem pomieścić wszystkie śmieci, które powstają w czasie remontu. Kluczowe jest też dobranie kontenera do rodzaju odpadów. Do wyboru mamy:

  • Kontener na gruz – wynajem kontenera na gruz jest niezbędny podczas prac budowlanych, kiedy gromadzenie dużej ilości gruzu jest nieuniknione. Możemy tu wrzucać między innymi gruz, dachówki, mury, tynki i kamienie.
  • Kontener na zmieszane odpady budowlane – podczas prac remontowych powstają też takie odpady jak styropian, wełna mineralna, czy opakowania. Można je wrzucać właśnie do tego kontenera.
  • Kontener na zmieszane odpady opakowaniowe – przydaje się przede wszystkim w sklepach i magazynach, gdzie wyrzuca się dużo opakowań.
  • Kontener na gabaryty – można do niego wrzucać meble i inne duże przedmioty.
  • Kontener na papę – utylizacja papy jest trudnym zadaniem, dlatego warto powierzyć je specjalistom i zamówić specjalny kontener.

Odpowiednie gospodarowanie odpadami jest bardzo ważne. Dotyczy to nie tylko zbierania odpadów komunalnych, ale i wywozu śmieci po remoncie. W przypadku remontu warto więc skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmie się odbiorem i utylizacją odpadów.