Modelowanie ust kwasem hialuronowym – najnowsze techniki

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – najnowsze techniki

Kosmetyki z kwasem hialuronowym w ostatnich latach cieszą się niezwykłą popularnością, Niewiele osób jednak wie, że jest on zupełnie naturalnym składnikiem, który występuje w organizmie każdego człowieka, a jego zdecydowana większość znajduje się w skórze. W dużej mierze jest on odpowiedzialny za właściwe nawilżenie skóry, jednak wraz z wiekiem, a jego poziom sukcesywnie zmniejsza się, co powoduje widoczną utratę nawilżenia, objawiającą się jako zmniejszenie jędrności skóry czy zauważalne opadanie jej w niektórych częściach ciała, w tym także wokół ust. Same usta są mocno narażone na wysuszenie, co z kolei przekłada się nie tylko na kwestie estetyczne, ale także bardzo często wiąże się z dyskomfortem i bólem.

Wykorzystanie kwasu hialuronowego do modelowania ust

Modelowanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwala nie tylko przywrócić im naturalny wygląd, ale także nieco je powiększyć. W odróżnieniu od terapii botulinowej, efekty uzyskane z wykorzystaniem kwasu hialuronowego prezentują się znacznie bardziej naturalnie, bowiem i sam preparat jest takiego pochodzenia.

Zabiegi modelujące usta pozwalają nie tylko poprawić ich kształt, kolor czy wielkość, ale także realnie nawilżają ich powierzchnię, sprawiając, że usta wyglądają zdrowo. Mocne działanie nawilżające kwasu hialuronowego pozwala w szybki sposób sprawić, że nawet zniszczone i przesuszone usta wskutek działania warunków atmosferycznych odzyskają swój blask i naturalny kolor. Medycyna estetyczna w zakresie modelowania ust, świetnie sprawdza się jako zabieg odmładzający, polegający na uzupełnienie poziomu kwasu hialuronowego, a co za tym idzie uzyskaniem właściwej struktury i kształtu ust u osób doświadczonych wiekiem.

Efekty modelowania ust kwasem hialuronowym

Medycyna estetyczna oferuje dwa rodzaje zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. To, jaki efekt uzyskamy, po części uzależniony jest od rodzaju kwasu wykorzystywanego podczas terapii. Decydując się na wstrzyknięcie w okolice ust kwasu hialuronowego usieciowanego, z łatwością wypełnimy usta, a także w naturalny sposób powiększymy je. Im bardziej usieciowany kwas, tym zamierzony efekt dłużej utrzymywać może się na naszych ustach.

Z reguły zabieg taki wystarcza na około 12 miesięcy, jednak w skrajnych przypadkach czas ten może się wydłużyć bądź skrócić. W dużej mierze uzależnione jest to od sposobu wchłaniania się i wydalania substancji z organizmu. Zabieg trwa około 90 minut, a usta po nim są nieco opuchnięte. Opuchlizna jednak schodzi w ciągu kilku dni, a zamierzony efekt zobaczyć możemy po około 2 tygodniach. Wykorzystując do zabiegu kwas hialuronowy nieusieciowany mamy możliwość dogłębnego nawilżenia ust i ich natychmiastowej regeneracji. Kondycja ust po takim zabiegu jest od razu poprawiona, a efekt utrzymuje się kilka tygodni, jednak po miesiącu, większość pacjentów zauważa stopniowy spadek nawilżenia. W przypadku zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego nieusieciowanego pacjent nie wymaga rekonwalescencji, a po 30 minutach zabiegu, widoczne są zamierzone jego efekty. Zabieg modelowania ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego przeprowadzisz w Klinice Krajewski.