Matching tatuaże – skąd bierze się ich popularność?

Matching tatuaże – skąd bierze się ich popularność?

Nowoczesne rysunki na ciele od dawna stanowią przedmiot zainteresowania młodych ludzi. Od pewnego czasu można jednak zauważyć znaczący wzrost popularności tak zwanych matching tatuaży, zarówno kolorowych, jak i czarnych. Czym one są? Przekonaj się i umów się z bliską osobą na ich zrobienie!

Czym jest matching tattoo?

To tak zwany „pasujący tatuaż”, który może być jednobarwny, zwykle czarny bądź kolorowy. Samo słowo „matching” ma w języku angielskim wyjątkowy odbiór – oznacza dopasowanie do czegoś, sparowanie. Rysunek na ciele robiony według tej koncepcji dotyczy zatem co najmniej dwóch osób, a jeden powinien uzupełniać drugi lub być identyczny. Upodobali je sobie szczególnie młodzi ludzie i ich kreatywność w tej kwestii jest bardzo duża. Jakie są najpopularniejsze wzory?

Tatuaże jednakowe

Osoby, które chcą zostać oznaczone w jednakowy sposób, mogą wykonać sobie takie same, drobne symbole wyrysowane na skórze w podobnym miejscu – na przykład w okolicy żebra, na lewej piersi, na nadgarstku itp. Mając matching tattoos, można w ciekawy sposób zaznaczyć, że jest się blisko ze swoim partnerem, ale też innym członkiem rodziny – na przykład rodzeństwem. Kolorowe wersje cieszą się dziś coraz większym powodzeniem, ponieważ pozwalają sporo wyrazić przy pomocy grafiki, a przy tym oryginalnie i estetycznie się prezentują.

Tatuaże dopasowane

Intrygującym sposobem na „sparowany” rysunek na ciele jest także umieszczenie na nim bardzo podobnych symboli, ale różniących się jakimś detalem. Na przykład motywu króla i królowej na szachownicy, głowy lwa i lwicy, czy damy i waleta w kartach. Takie kolorowe matching tatuaże są wspaniałą ozdobą dla par, które chciałyby czegoś innego niż sztampowe umieszczanie swojego imienia na przedramieniu lub lewej piersi. Ich popularność wzrosła w ostatnich latach, ponieważ osoby zakochane, ale też będący blisko członkowie rodziny, poszukują sposobów na to, aby wyrazić swoje uczucie, ozdobić swoją skórę, a przy tym stworzyć między sobą jeszcze silniejszą więź.

Tatuaże uzupełniające się

Nieco innym rodzajem takich rysunków na skórze są te dopełniające. To motywy, które mają sens tylko wtedy, gdy obie osoby z pary zbliżą się do siebie i zaprezentują je światu. Matching tattoos może wówczas przedstawiać na przykład kłódkę i klucz, dwie połówki serca lub jabłka, puzzle, a także inne elementy, które tylko wspólnie stanowią całość. Oryginalną wariacją tego zdobienia może być ta sama grafika, jednak umieszczona na ciele pod innym kątem lub jako odbicie lustrzane – wówczas po przytuleniu się lub złapaniu za ręce będzie ona stanowiła jedność.

Skąd taka popularność matching tattoos?

Nie da się ukryć, że uwielbiamy kochać i być kochanymi, dlatego bardzo chętnie wyznajemy bliskim swoje uczucia na różne sposoby. Efektowne matching tattoos pozwalają wspaniale wyrazić, co do siebie czujemy, i połączyć się ze sobą już na zawsze. Dla partnerów, którym marzą się takie kolorowe tatuaże w Warszawie, maj szeroki rynek, by wybrać odpowiednie miejsce. Pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa z miłości i zafundujcie sobie taki!