Kurs audytor energetyczny – szansa na ciekawą przyszłość

Kurs audytor energetyczny – szansa na ciekawą przyszłość

Pompy ciepła stają się popularnym źródłem ciepła, pozwalającym na ogrzanie domu i wody. Nadają się do różnych rodzajów budownictwa, współpracują z ogrzewaniem podłogowym, kaloryferowym i płaszczyznowym. W związku z dużym zainteresowaniem pompami pojawia się zapotrzebowanie na montażystów, instalatorów oraz audytorów pomp ciepła. Nieustannie poszukiwane są osoby, posiadające uprawnienia do wykonywania audytów energetycznych. Jak zdobyć potrzebne uprawnienia? Jakie kursy dostępne są na rynku?

Monter i audytor pomp ciepła – kurs

Aby prawidłowo zamontować pompę ciepła, trzeba mieć odpowiednią wiedzą, umiejętności, a także kwalifikacje, potwierdzone dokumentem. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku, gdy pompę zamontuje osoba nieuprawiona, urządzenie nie będzie podlegać reklamacji. Inne skutki niepoprawnej instalacji to niedogrzewanie pomieszczeń czy awarie, utrudniające prace. Jest kilka sposobów zdobycia potrzebnych uprawnień. Osoby, które chcą profesjonalnie zajmować się montażem pomp, muszą ukończyć specjalny kurs i zdobyć certyfikat, wystawiany przez Europejski System Szkoleń i Certyfikacji Instalatorów Pomp Ciepła (EUCERT). Inną metodą jest ukończenie kursu dla instalatorów OZE i zdanie egzaminu z wynikiem pozytywnym. Należy pamiętać, że certyfikat należy odnawiać co 5 lat. Jest to ważne, ponieważ pozwala odświeżyć wiedzę i nabyć nowe umiejętności. Osoby, które mają już uprawnienia do wystawiania świadectw charakterystyki energetycznej, mogą wybrać szkolenie audytor energetyczny. Kurs cieszy się dużym zainteresowaniem, pozwala na ciekawą, dobrze płatną pracę.

Dlaczego warto wybrać kurs audytorów energetycznych?

Specjaliści dowodzą, że popularność pomp ciepła będzie stale rosła, a instalatorzy i audytorzy na pewno nie będą narzekać na brak pracy. Właśnie perspektywa ciekawej, dobrze płatnej pracy jest jednym z powodów, dla których warto zdecydować się na kurs. Po zdobyciu potrzebnych uprawnień można założyć własną działalność, znaleźć zatrudnienie u producent pomp lub w firmie, która zajmuje się ich sprzedażą i montażem. Kurs jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób, które szukają swojej ścieżki zawodowej, jak i pracowników z doświadczeniem, którzy chcą się rozwijać i zdobyć nowe uprawnienia. Można skończyć kurs, pozwalający na samodzielne sporządzanie Świadectwa Charakterystyki Energetycznej https://kursy-zawodowe24.pl/kurs-audytow-energetycznych/. Osoby, które mają już umiejętność wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej, mogą wybrać kurs pozwalający na wykonywanie audytów energetycznych. Wybierając kurs, warto zwrócić uwagę, czy opiera się na najnowsze wiedzy, kto prowadzi zajęcia, ile czasu zajmują zajęcia praktyczne. Ważne, aby szkolenie kończyło się certyfikatem, honorowanym zarówno w Polsce, jak i w UE. Audytorzy powinni dostać certyfikat wydawany przez TÜV Rheinland i zostać wpisani do Centralnego Rejestru Charakterystyki Energetycznej Budynków, co pozwala uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu.

Audyt energetyczny – jak powinno wyglądać szkolenie?

Coraz więcej firm szkoleniowych oferują kursy dla instalatorów oraz audytorów pomp ciepła. Kurs montażu pomp ciepła w praktyce odbywa się w wielu miastach, na terenie całego kraju. Ważne, aby kurs składał się z części teoretycznej oraz praktycznej, która pozwoli przyswoić niezbędne umiejętności. Dobrym wyborem są kursy organizowane przez kursy-zawodowe24.pl https://kursy-zawodowe24.pl/. Kursanci zdobywają informacje na temat budowy pompy ciepła, instalacji hydraulicznej czynnika grzewczego oraz chłodniczego, robią różnego rodzaju ćwiczenia projektowe. Przyszli audytorzy poznają takie zagadnienia, jak: formy audytu energetycznego, charakterystyki energetycznej budynku, uczą się sporządzać świadectwa charakterystyki energetycznej.

Kursy związane z pompami ciepła i audytem energetycznym to doskonały wybór i szansa na dobrą pracę. Warto wybrać odpowiedni ośrodek szkoleniowy i zyskać nowe, potrzebne kwalifikacje.