Konto bankowe przez internet od zaraz – to możliwe!

Konto bankowe przez internet od zaraz – to możliwe!

Trudno sobie dziś wyobrazić życie bez posiadania konta bankowego, jednak sposób i forma korzystania z niego wygląda obecnie zupełnie inaczej niż jeszcze 15 lat temu. Coraz częściej bowiem życie masowego społeczeństwa toczy się online. Praca, edukacja, rozrywka są dostępne online. Bankowość także coraz częściej ma formę online a proces ten zaczyna się już na etapie zakładania konta. Jak można to zrobić z wykorzystaniem nowych technologii szybko, wygodnie, a przy tym bezpiecznie?

Placówki bankowe stały się zbędne

Pierwszą, nowoczesną metodą na to, aby założyć konto bez kuriera lub bez konieczności bezpośrednich odwiedzin w placówce, jest przelew weryfikacyjny. Aby założyć konto wystarczy wypełnić wniosek online a następnie, z posiadanego już rachunku bankowego, wykonać na nowopowstałe konto przelew, który potwierdzi tożsamość i pozwoli zakończyć formalności. Bez wychodzenia z domu, bez wizyty w oddziale banku. Warunkiem jest jednak posiadanie innego konta osobistego. Konto bankowe przez internet od zaraz? Dziś już to możliwe!

Nowe technologie – nowe możliwości

Aplikacje mobilne w bankowości elektronicznej zrewolucjonizowały myślenie nie tylko o płatnościach i dostępie do zarządzania kontem, ale też o tym, jak w prosty i łatwy sposób otworzyć nowy rachunek bankowy. Wystarczy na swoim smartfonie zainstalować aplikację danego banku i za jej pomocą złożyć wniosek. Jest to procedura dostępna i dla klientów danego banku, i dla osób, które nie mają w nim żadnej historii.

A może selfie?

Wersją idealną dla fanów nowych technologii jest konto na selfie. Wystarczy złożyć wniosek poprzez aplikacje mobilną i wykonać biometryczną weryfikację tożsamości za pomocą selfie. W tym wariancie, po złożeniu wniosku w aplikacji, należy wykonać zdjęcia obu stron dowodu osobistego a następnie zazwyczaj trzy zdjęcia selfie – patrząc na wprost, patrząc w prawo i patrząc w lewo. Przesłanie tych materiałów i pozytywna weryfikacja tożsamości kończy cały proces.

Wideo-bankowość

Założenie konta na czacie to też jedna z opcji, którą udostępnia coraz więcej banków. Wystarczy wypełnić uproszczony wniosek online i połączyć się z konsultantem na czacie. Podczas spotkania dokonywana jest wideoweryfikacja. Niezbędne jest okazanie obu stron dowodu osobistego oraz pokazanie swojej twarzy, dzięki czemu pracownik banku może potwierdzić wszystkie dane. To proces przebiegający w czasie rzeczywistym, umożliwiający założenie konta w zaledwie kilka minut.

Więcej porad i finansach i oszczędzaniu znajdziesz tutaj: https://polakoszczedza.pl/