Jaki odkurzacz przemysłowy do pyłów warto wybrać?

Jaki odkurzacz przemysłowy do pyłów warto wybrać?

Specjalistyczne odkurzacze stworzone na potrzeby przemysłu sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zwykły sprzęt nie byłby w stanie sprostać wymaganiom. W procesie produkcji przemysłowej powstaje wiele szkodliwych pyłów, klasyfikowanych według rozmiaru cząsteczek i ich negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. W miejscach, gdzie pył stanowi codzienny efekt uboczny prowadzonych czynności, należy zagwarantować bezpieczeństwo osób i wdrożyć zgodne z prawem procedury czyszczenia. Odkurzacze przeznaczone do usuwania pyłów posiadają liczne rozwiązania technologiczne, dzięki którym wydajność filtracji i pochłaniania pyłu zdobywa poziom nieosiągalny dla urządzeń stworzonych na rynek konsumencki. Jaki odkurzacz dla sektora przemysłu okaże się najlepszy? Co warto wiedzieć, zanim dokonamy zakupu?

Odkurzacze do pyłów w przemyśle- dostępne klasy urządzeń

Wyznacznikiem dla producentów odkurzaczy przemysłowych pozostaje norma EN/IEC 60335-2 -69, zawierająca klasyfikację pyłów szkodliwych dla zdrowia człowieka według kryterium zdolności wnikania do dróg oddechowych. Odkurzacz przemysłowy do pyłów przyjmuje trzy rodzaje oznaczeń, sugerujących wydajność systemu filtracji. W odkurzaczach przemysłowych klasy L mamy do czynienia z filtrami, jakie doskonale poradzą sobie z pyłem powstającym w trakcie czynności remontowych i prac budowlanych. Dopuszczalne rodzaje pyłów dla urządzeń klasy L obejmują cząsteczki piasku, żwiru, ziemi, czy tynku. Odkurzacze tego typu polecamy szczególnie firmom remontowo- budowlanym, jakie na co dzień realizują złożone prace w nieruchomościach.

Idąc dalej, możemy wyróżnić odkurzacze do pyłów klasy M. Zgodnie z zapisami europejskich norm, klasą M oznacza się pyły o dużym stopniu szkodliwości dla zdrowia, powstałe na skutek obróbki drewna i płyt z włókien drzewnych. W tej klasie zawarte są również pyły będące pozostałościami po farbach, lakierach, betonie, czy fugach. Odkurzacz przemysłowy do pyłów klasy M wymaga okresowych przeglądów technicznych, realizowanych przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, wyposażone w kombinezony ochronne imaski z filtrem do oddychania.

Sektor przemysłu pełen jest metod produkcji, gdzie na szeroką skalę wykorzystuje się rakotwórcze substancje i surowce, takie jak azbest, ołów, nikiel, czy wata szklana. Odkurzacze do pyłów klasy H to prawdziwa kategoria ciężka w ofercie na sprzęt czyszczący. Odkurzacze klasy H muszą sobie poradzić z ekstremalnie trudnymi warunkami pracy, zapewniając bezpieczeństwo i wydajność w całym cyklu życia. Proces filtracji pyłów wspomaga zastosowanie filtra ULPA, określanego mianem filtra absolutnego.

Gdzie szukać odkurzaczy do pyłów i jaki model wybrać?

W sektorze przemysłowym jednogłośnym uznaniem cieszy się odkurzacz do pyłów Nilfisk, występujący w kilkudziesięciu wersjach modelowych. Odkurzacze do pyłów Nilfisk spełniają wymagania formalne i technologiczne, jakie instytucje unijne stawiają przed producentami tego rodzaju sprzętu. Odkurzacz do pyłów Nilfisk w pełnej gamie rozmiarowej i funkcjonalnej stanowi fundament asortymentu sklepu ULPA. Na stronie www.ulpa.com.pl uzyskasz kompleksowe informacje o specyfikacji i zastosowaniu odkurzaczy tej marki, co pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru.