Jak wybrać wygodne buty na zimę?

Jak wybrać wygodne buty na zimę?

Zima to bardzo wymagająca pora roku, dlatego też jeśli zamierzamy wybrać funkcjonalne buty na ten szczególny okres, to warto wcześniej zrobić dokładny research i dowiedzieć się więcej o charakterystyce różnych modeli. Wiele ciekawych ofert butów zimowych można zobaczyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Dlatego też nie powinniśmy mieć trudności ze znalezieniem idealnego modelu, adekwatnego do naszego gustu i preferencji.

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze zimowych butów dla dziecka?

Oczywiście obuwie dziecięce na zimę musi zapewniać komfort i bezpieczeństwo naszym pociechom. Właśnie dlatego antypoślizgowa, gumowa podeszwa to podstawa. Podeszwa nie może być całkiem płaska, powinna mieć strukturalny wzór, który zapewni ochronę podczas chodzenia po zamarzniętych powierzchniach.

Dobrze jest zdecydować się na buty, które można prać w pralce płynnym proszkiem, ponieważ, kiedy czyszczenie nie sprawi nam kłopotu, to będziemy mogli pozwolić sobie wówczas na jasne i kolorowe wzory. Kupując buty dziecięce, powinniśmy zadbać o to, aby nasze dziecko je wcześniej przymierzyło. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych kłopotów, związanych ze zwrotem nieodpowiedniego produktu. Najbardziej uniwersalnym modelem będą kozaki, ponieważ skutecznie chronią przed zimnem nie tylko stopy, ale także łydki. Poza tym, dzięki wyższym cholewkom śnieg nie będzie dostawał się do wnętrza butów.

Wybierając kalosze dla aktywnego dziecka, musimy też zwrócić uwagę na odpowiednią izolację, która powinna zawierać włókna syntetyczne. Natomiast dla dzieci  mniej aktywnych izolacja może być wykonana z wełny.

Na co należy zwrócić uwagę, aby szybko i trafnie dobrać zimowe buty?

Jeśli lubimy kolorowe obuwie, to powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy zostało ono równomiernie zafarbowane. W tym celu powinniśmy sprawdzić całą powierzchnię buta pod kątem smug i obszarów, które mogą być niewłaściwie pomalowane. Jeśli wewnątrz znajduje się skórzana wyściółka, warto także przetrzeć ją wilgotną ściereczką. Jeśli buty są źle zafarbowane, to mogą również barwić skarpetki lub rajstopy.

Bardzo ważnym akcesorium, które stanowi absolutny must have zimowego obuwia, jest zamek błyskawiczny, który w znacznym stopniu ułatwia zakładanie i ściąganie butów. Poza tym mocne sznurowadła i średnio masywne klamry to także cechy dobrej jakości obuwia na zimowy sezon. Dobrze więc jest wcześniej upewnić się, że te elementy są dobrze przyszyte, a na metalowych częściach nie ma odprysków. Właściwy zamek błyskawiczny ma ogniwa ściśle równoległe do siebie, a sam znajduje się 1,5 cm lub wyżej od krawędzi podeszwy. Dzięki temu jest mniejsze prawdopodobieństwo, że wilgoć dostanie się do wnętrza butów. Dobrej jakości buty posiadają także gładkie szwy, a nici są dopasowane do koloru materiału bazowego, chyba że jest to wykończenie ozdobne. W szczególności, jeśli chodzi o Panie, to muszą one przygotować na zimę, co najmniej kilka  różnych par butów. Doskonałą propozycją dla kobiet na tę wymagającą porę roku są wysokogatunkowe botki American ClubNa przykład do pracy najlepszym wyborem są botki na obcasie lub na platformie, a na długie, zimowe spacery idealnie nadają się kozaki. Warto również często  zmieniać obuwie zimowe, ponieważ dzięki temu umożliwiamy wyschnięcia po każdym użyciu i tym samym przedłużamy jego żywotność. 

Polecamy!