Jak uzyskać ciepło z powietrza? Czyli pompy ciepła powietrze woda

Jak uzyskać ciepło z powietrza? Czyli pompy ciepła powietrze woda

Chcąc mieć ciepło w domu, należy zatroszczyć się o odpowiednie jego źródła. Sposobów na ogrzanie przestrzeni mieszkalnej jest naprawdę sporo. Do tych, których popularność jest coraz większa zalicza się między innymi pompy ciepła. Dostępnych jest ich kilka rodzajów. Do tych wykorzystywanych szczególnie chętnie zalicza się pompy ciepła powietrze woda. Czym charakteryzują się takie urządzenia? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Co sprawia, że spotkać można je coraz częściej?

Pompa ciepła powietrze woda – co to za urządzenie?

Pompa ciepła powietrze woda to urządzenie, w przypadku którego ciepło pobierane jest z powietrza znajdującego się na zewnątrz. Następnie trafia ono do wody, która znajduje się w instalacji grzewczej. Zostaje ona podgrzana do odpowiedniej temperatury i może zasilać zarówno grzejniki znajdujące się na podłodze, jak i ogrzewanie podłogowe. Mówiąc bardziej fachowo, powietrze jest tak zwanym źródłem dolnym, zaś woda pełni rolę źródła górnego. Tych, którzy na ten temat chcą się dowiedzieć więcej odsyłamy na https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/pompa-ciepla-powietrze-woda-czyli-cieplo-z-powietrza/. Warto wspomnieć, że dostępne są pompy ciepła, które mają również inne źródła dolne.

Czym charakteryzuje się pompa ciepła powietrze woda?

Mówiąc o pompie ciepła powietrze woda, warto pamiętać, że jest to urządzenie, które sprawdzi się tak naprawdę wszędzie. Nie ma znaczenia, jak duża jest działka, jaki grunt się na niej znajduje, a także w jakim stopniu jest ona zabudowana. Decydując się na takie urządzenie, nie trzeba również wykonywać żadnych prac ziemnych. W przypadku pompy powietrze woda nie są potrzebne ani wykopy ani odwierty, co znacznie usprawnia montaż i skraca czas potrzebny na jego wykonanie. Na podkreślenie zasługuje fakt, że pompy ciepła powietrze woda bardzo dobrze radzą sobie z pozyskiwaniem ciepła nawet zimą, a więc wówczas, gdy powietrze może być naprawdę mroźne. Sprawia to, że są to urządzenia naprawdę bardzo wydajne i sprawdzające się świetnie w strefie klimatycznej, w której leży Polska.