Jak dobrać kabinę prysznicową do łazienki?

Jak dobrać kabinę prysznicową do łazienki?

Planowanie łazienki to wyzwanie. Musimy zmieścić w niewielkim pomieszczeniu wiele elementów takich jak kabina prysznicowa, pralka, szafki do przechowywania, umywalkę, suszarkę do ubrań. Jak zaplanować funkcjonalną łazienkę?

Przeczytaj masz artykuł, a dowiesz się:

  • jak wybrać kabinę prysznicową
  • jakie kabiny prysznicowe są dostepne na rynku?
  • gdzie kupić kabinę prysznicową
  • dlaczego kabina prysznicowa przyścienna to ciekawy wybór

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań na aranżacje zarówno małej jak i dużej łazienki. Jednak kabina prysznicowa to zdecydowanie najciekawsze rozwiązanie.

Jakie rodzaje kabin prysznicowych mamy na rynku?

Kabiny prysznicowe wykonywane są z różnych materiałów. Różni je design, sposób montażu, kształt. W sklepach znajdziemy kabiny prysznicowe z brodzikiem, kabiny do bezpośredniego montażu. Jeśli chodzi o kształt, dostępne są kabiny okrągłe, kabiny półokrągłe, prostokątne, czy kabiny kwadratowe. Dużą popularnością cieszą się kabiny walk in, czyli bez drzwi wejściowych. Kabiny różnią się też sposobem otwierania drzwi. Są kabiny z przesuwnymi drzwiami lub z drzwiami otwieranymi w tradycyjny sposób.

Kabiny mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, profili aluminiowych oraz szkła. Dzięki takiemu szerokiemu wyborowi bez problemu znajdziemy coś dla siebie.

Jak wybrać kabinę prysznicową?

Nim zdecydujemy się na konkretną kabinę prysznicową warto dobrze zaplanować całe pomieszczenie. Potem możemy zacząć sprawdzać wymiary kabiny prysznicowej. W małych łazienkach sprawdzają się kabiny z przesuwnymi drzwiami. Kabiny ze szkła i metalu powiększają optycznie przestrzeń. Warto zastanowić się też nad brodzikiem do kabiny. Możemy się zdecydować na niski jak w kabinach walk in (gdzie często również może w ogóle nie być brodzika tylko odpływ liniowy) lub taki nieco wyższy, który można wykorzystać do kąpania dziecka. Warto dokładnie poznać nasze potrzeby i skonfrontować je z tym jakie mamy wymiary łazienki.

Kabiny prysznicowe przyścienne – świetne rozwiązanie dla małych łazienek

Ciekawym rozwiązaniem dla małych i nietypowych łazienek są kabiny prysznicowe przyścienne. Są one alternatywą dla kabin narożnych, których nie można zamontować w niektórych przypadkach, np. gdy w rogach łazienki przebiegają piony wentylacyjne, rury kanalizacyjne lub przyłącza gazowe. Tego typu kabina jest montowana do ściany i pozwala optycznie powiększyć łazienkę.

Kabina prysznicowa – gdzie kupić?

Gdy już wytypowaliśmy odpowiednią kabinę do układu łazienki i naszych preferencji czas wybrać najkorzystniejszą ofertę zakupu. Jeżeli chcemy kabinę prysznicową i brodzik prysznicowy zobaczyć na żywo przed zakupem, warto wybrać się do sklepu stacjonarnego i dokładnie przeanalizować dostępne na ekspozycji modele. Jeżeli wiemy dokładnie czego potrzebujemy i chcemy mieć szeroki wybór kabiny prysznicowej, z powodzeniem możemy skorzystać z oferty sklepów internetowych, w tym również ofert bezpośrednio od producenta. Dzięki temu bez trudu znajdziemy odpowiednią kabinę dostosowaną do stylu i metrażu łazienki, dopasujemy kształt i rozmiar kabiny do naszych potrzeb i zamówimy z dostawą wprost do naszego domu lub mieszkania. Dodatkowo możemy zamówić usługę profesjonalnego montażu. Wiele sklepów proponuje również późniejszy serwis kabin i brodzików w razie potrzeby.

Wybór kabiny prysznicowej to jeden z najważniejszych etapów projektowania łazienki. Z kabiny będziemy korzystać codziennie, dlatego nie warto na niej oszczędzać i wybrac produkt najwyższej jakości, który będzie nam służył bezawaryjnie przez lata.