Czy trzeba samemu rozliczać PIT?

Czy trzeba samemu rozliczać PIT?

Odkąd Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła e-PIT, osoby fizyczne nie muszą już się martwić o to, czy uda im się prawidłowo rozliczyć PIT. Nie oznacza to jednak, że automatyczne rozwiązanie jest idealne, ponieważ czasami trzeba wprowadzić jakieś zmiany. Niektóre z nich mogą okazać się niezbędne, aby epit zawierał wszystkie aktualne dochody, a inne mogą wpłynąć na to, czy podatnik będzie mógł skorzystać z przysługujących mu ulg. Zamiast więc wierzyć na słowo, że epit 2022 będzie prawidłowo wypełniony, warto to zweryfikować, szczególnie że cały proces jest obecnie niezwykle prosty.

  1. Co to jest e-PIT?
  2. Dlaczego warto samemu zweryfikować e-pit 2022?
  3. Serwis internetowy z informacjami o podatkach
  4. Jaki program do e-pit 2023?

Wystarczy tak naprawdę skorzystać z popularnego narzędzia online, które pozwala wypełnić rozliczenie od zera lub edytować epit 2023. Dzięki temu, że narzędzie obsługuje wszystkie rodzaje druków PIT, można za jego pomocą rozliczyć praktycznie każdy dochód. Dodatkowo program wyposażony jest w specjalne podpowiedzi, dzięki czemu podatnicy często dowiadują się o przysługujących im ulgach, a tym samym płacą niższe podatki. Jak widać, jest wiele argumentów przemawiających za tym, aby zawsze sprawdzić automatycznie przygotowany e-pit udostępniony przez KAS. Poniżej natomiast znajdziesz kilka przydatnych informacji, dzięki którym łatwo wybierzesz najlepsze narzędzie do rozliczania formularzy podatkowych.

Co to jest e-PIT?

15 lutego 2019 r. po raz pierwszy udostępniono e-pit. Jest to ogromne udogodnienie dla wszystkich podatników, ponieważ ich podatek zostaje automatycznie rozliczony. Eliminuje to ryzyko, że ktoś zapomni o konieczności wypełnienia PIT lub wprowadzi nieprawidłowe dane. Na szczęście twórcy tego rozwiązania przewidzieli, że w automatycznie wypełnionych formularzach mogą wystąpić różne nieprawidłowości. Niektóre z nich mogą narazić podatników na problemy i konieczność składania wyjaśnień, a inne pozbawią ich szansy na zapłacenie mniejszego podatku. W związku z tym, chociaż e-pity są automatycznie generowane, podatnicy mają możliwość podejrzenia informacji, jakie zostały w nich wykorzystane, a w razie potrzeby mogą wprowadzić zmiany.

Dlaczego warto samemu zweryfikować e-pit 2022?

Weryfikacja PIT jest bardzo prosta i wymaga tak naprawdę skorzystania z jednego narzędzia. Na stronie e-pit 2023 można znaleźć darmowy program, który pozwoli rozliczyć formularz w kilka minut. Za tym, aby z niego skorzystać, przemawia przede wszystkim bardzo intuicyjny interfejs, dzięki czemu nawet przy pierwszym uruchomieniu użytkownicy nie mają żadnych problemów ze znalezieniem potrzebnych opcji. Najważniejsze jest jednak to, że zdecydowana większość użytkowników przyznaje, że dzięki skorzystaniu z programu do pitów udało im się zapłacić mniejsze podatki, a także uniknąć z pozoru drobnych błędów, które z pewnością skończyłyby się wieloma nerwami i nieprzyjemnościami.

Serwis internetowy z informacjami o podatkach

Jeżeli natomiast ktoś chce być na bieżąco ze wszystkimi zmianami wprowadzanymi w przepisach podatkowych, powinien zajrzeć na e-pit 2023. Dostępne tu informacje są regularnie aktualizowane, co daje podatnikom pewność, że zawsze korzystają z prawidłowych przepisów.

Jaki program do e-pit 2023?

Wybierając polecany program do rozliczania e-pit 2023, nie trzeba jednak tracić czasu na samodzielne szukanie informacji, ponieważ program jest każdego roku aktualizowany. Dzięki temu zawiera wyłącznie aktualne formularze i ulgi. Jest to więc najprostszy i zarazem najbezpieczniejszy sposób na rozliczenie PIT.