Architektura dla dzieci

Architektura dla dzieci

Maluchy z zaciekawieniem przyglądają się temu, co ich otacza oraz próbują odtwarzać różnego rodzaju obiekty, które utkwiły im w pamięci. Często początkowo oddają to poprzez budowle stworzone z klocków, a następnie rysują to, co ich zachwyciło. Tworzą własne konstrukcje, domy, zamki… próbują zagospodarować przestrzeń na swój sposób. Możliwość uczęszczania na kurs rysunku od najmłodszych lat to najlepsza inwestycja w rozwój malucha, który przejawia zainteresowanie architekturą.

Zainteresowanie architekturą – ciekawa forma edukacji dzieci

Program dopasowany jest do dzieci już od 6 roku życia. Istnieje możliwość wyboru terminu zajęć, który aktualnie najbardziej odpowiada rodzicom. Zawodowi architekci podczas zajęć przekażą swoją wiedzę i pomogą dzieciom szlifować ich talent. Czy każdy, kto przyjdzie na zajęcia musi umieć świetnie rysować? Nie. Liczy się pasja i chęć do nauki. Każdy talent można doszlifować, potrzebna jest tylko praca nad nim.

Rodzice, którzy chcą wraz z dziećmi odkrywać ten niesamowity świat architektury lub pragną przybliżyć się do pasji swojego nastolatka koniecznie muszą przeczytać książkę „Cuda i rekordy architektury”. To niesamowite obrazy o otaczającym nas świecie od strony, której jeszcze nie znasz.

Niezależnie od umiejętności – dopasowujemy poziom zajęć do dziecka

Na warsztatach poza samym rysowaniem dzieci uczą się także podstawowych pojęć związanych z rysunkiem oraz rozwijają umiejętność myślenia przestrzennego. Takie zajęcia to świetna inwestycja w przyszłość, jeżeli dziecko chce w przyszłości zdawać egzaminy na architekturę czy Akademię Sztuk Pięknych.

Nawet jeżeli jest to jedynie chwilowa pasja, to zajęcia nie tylko wpływają na poprawę sztuki rysunku dziecka, ale także rozwijają rękę pod kątem manualnym. Poza tym pomagają w rozwoju wyobraźni oraz rozwijają myślenie przestrzenne. Zajęcia prowadzi przeważnie praktykująca architektka lub architekt, a także osoby studiujące architekturę. To świetna okazja do poznania ludzi z zawodu i zapoznanie się z nim od środka. To także świetne miejsce do zdobycia nowych przyjaźni. W końcu na zajęciach znajdują się osoby, które mają tą samą pasję. Ciekawe zajęcia znajdziesz tutaj: architekturadladzieci.pl. Zapoznaj się z ofertą i znajdź zajęcia dla swojego malucha.

Doświadczenie w nauczaniu – uczymy rysunku

Nauka rysunku to świetny element rozwoju kreatywności. To jeden z elementów, który ma wpływ na rozwój prawej półkuli mózgu, czyli tej odpowiedzialnej za wyobraźnie, a także pomysłowość.