Zalety kubków ceramicznych

Zalety kubków ceramicznych

Kubki ceramiczne to świetny wybór dla osób, które poszukują ciekawego designu w połączeniu z dobrą jakością i trwałością produktu. Wspaniale trzymają ciepło, a do tego w sklepach znajduje się szeroki wybór wzorów i kolorów, dlatego bez problemu można trafić na swoją ceramiczną perełkę, w której kawa lub herbata już zawsze będzie lepiej smakować.

  1. Kubek ceramiczny – dlaczego warto go wybrać?
  2. Porcelana czy ceramika?

1. Kubek ceramiczny – dlaczego warto go wybrać?

Ceramiczne kubki mają mnóstwo zalet i nie chodzi jedynie o ciekawy i niepowtarzalny wzór, często ręcznie malowany. Kubki wykonane z ceramiki tworzone są z gliny, a następnie wypalane w piecu, czego efektem jest twarde naczynie odporne na uszkodzenia – jednak nie na stłuczenia. Nie pękają jednak pod wpływem wysokich temperatur, co ma miejsce w przypadku chociażby szklanych naczyń.

Jakie są zatem zalety ceramicznych naczyń? Przede wszystkim świetnie trzymają ciepło, jednak go nie przewodzą, więc raczej trudno o poparzenia w przypadku bezpośredniego kontaktu z ceramicznym naczyniem wypełnionym gorącym napojem lub potrawą. Dodatkowo ceramika jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego przy odpowiednim użytkowaniu może służyć przez dłuższy czas. W asortymencie można bez problemu znaleźć różne pojemności, kształty i kolory. Dodatkową zaletą będzie duży kubek z dołączoną pokrywką, dzięki czemu dłużej będzie można się cieszyć gorącym napojem.

Zatem kubek ceramiczny cieszy nie tylko nowoczesnym designem, ale również dobrym trzymaniem ciepła, względną trwałością, łatwością utrzymania w czystości oraz bardzo korzystną ceną.

2. Porcelana czy ceramika?

Porcelana to ceramika z najwyższej jakości materiałów oraz wypalana w temperaturze do nawet 1400°C. Jest ona przede wszystkim delikatniejsza, dlatego dużo łatwiej ją uszkodzić. Porcelanowa zastawa uchodzi za bardzo elegancką, wręcz luksusową, co niestety wiąże się również z wyższą ceną niż w przypadku naczyń ceramicznych z niższej półki. Porcelanowe elementy ozdobią niejedno wnętrze, dodając klasy i odrobiny luksusu. Porcelanowy komplet z filiżanką i podstawką to również świetny pomysł na prezent lub ozdobienie kuchennej półki.

Czy to oznacza jednak, że inne wyroby ceramiczne są mniej eleganckie? Absolutnie nie. W sklepach manufakturawboleslawcu.com/collections/kubki/ bez problemu można znaleźć ceramiczne zastawy nie z „najwyższej półki”, które prezentują się bardzo stylowo, nie kosztują tyle, co porcelana, a dodatkowo są dużo trwalsze i odporne na pęknięcia, dlatego bez obaw nadadzą się do codziennego użytku, umilając spożywanie posiłków i ulubionych napojów.