Wszystko, co musisz wiedzieć o akumulatorze opzv-200: wymiary i dane techniczne

Wszystko, co musisz wiedzieć o akumulatorze opzv-200: wymiary i dane techniczne

Baterie stacjonarne są niezbędne w wielu gałęziach gospodarki, a ich niezawodność i wydajność działania znacząco wpływają na ograniczenie kosztów. Dowiedz się wszystkiego o baterii opzs 200, spełniającej wymogi według norm DIN 40736–1 & 2, DIN 40737-3 i IEC 60896-11 & EN 50272–2.

Czym jest opzs 200? Wszystko, co musisz wiedzieć o tym rewelacyjnym akumulatorze

Stosowane w energetyce, systemach UPS, oświetleniu awaryjnym baterie opzs są produktami niezawodnymi i trwałymi, mogącymi sprawnie działać do 20 lat. Wewnątrz przezroczystej obudowy znajduje się zwiększona ilość elektrolitu, co ogranicza serwisowanie baterii. Produkt jest ekologiczny, nadaje się do recyklingu. Bateria opzs 200 posiada wysoką wydajność oraz sprawność działania, zapewniając niezawodność użytkowania najbardziej wymagającym użytkownikom.

Bateria opzs 200-jak jest produkowana?

Bateria stacjonarna opzs 200 powstaje z zestawów płyt pancernych dodatnich oraz płyt ujemnych pastowanych. Rdzenie płyt dodatnich oraz kratka płyt ujemnych są odlewane ze stopu ołowiu o niskiej zawartości antymonu. Rdzenie płyt dodatnich umieszczone zostają w osłonkach rurkowych (wykonanych z mikroporowatego materiału, gwarantującego bardzo dużą przewodność elektryczną). W produkcji baterii opzs 200 stosowane są nowoczesne technologie i dopracowane rozwiązania (linkzpu.pl/produkt/baterie-stacjonarne-opzs/) jak technologia pastowania. Na kratkę ujemną nanoszona jest „mokra” masa czynna, po czym następuje oddzielenie płyt z użyciem separatorów. Dzięki odpowiedniej ich grubości tworzona jest większa przestrzeń między płytami. Płyty umieszcza się w przezroczystych naczyniach, wykonanych z sterenoakrylonitrylu (SAN). Ogniwa baterii opzs produkowane są z wykorzystaniem ciekłego elektrolitu.

Bateria stacjonarna opzs – wpływ na realne oszczędności

Najwyższej jakości baterie opzs to zwiększona objętość elektrolitu w ogniwie, co wpływa na oszczędność czasu i kosztów serwisowania. Warto zauważyć, że szczelna, trwale zespolona z pokrywą obudowa zabezpiecza przed przenikaniem gazu i elektrolitu, natomiast absorbcja wodoru następuje dzięki zastosowaniu korka ceramicznego przeciwwybuchowego. Nowoczesne, spełniające wymogi prawne akumulatory opzs wykazują się niezawodnością oraz wysoką wydajnością pracy dedykowane są dla wymagających użytkowników.