Spawarki inwertorowe w branży budowlanej: Wytrzymałe narzędzia dla wymagających warunków pracy!

Spawarki inwertorowe w branży budowlanej: Wytrzymałe narzędzia dla wymagających warunków pracy!

Wśród popularnych narzędzi wykorzystywanych przez specjalistów z branży budowlanej znajdują się spawarki inwertorowe. To produkty, które swoje działanie opierają na możliwości podłączenia do prądu przemiennego 230V. Dzięki temu znajdują zastosowanie w wielu miejscach, a dzięki niewielkim rozmiarom można z powodzeniem przetransportować je na stanowisko pracy spawacza. Atrakcyjną ofertę tego typu narzędzi przygotowano w sklepie internetowym ProfiMarket.pl

Czym są spawarki inwertorowe?

Czym właściwie jest spawarka inwertorowa? To urządzenie, które w swojej konstrukcji posiada inwertor. Dedykowany elektroniczny układ sterujący odpowiada za zmianę pobieranego prądu przemiennego z tradycyjnego gniazdka na prąd stały. Proces ten zachodzi dwukrotnie, aby na końcu doszło do obniżenia napięcia prądu. Uzyskuje on wartość, która pozwala na zajarzenie łuku elektrycznego i spawanie. Obecnie na rynku dostępne są spawarki, które umożliwiają spawanie różnymi metodami. Dzięki temu urządzenie można dopasować bezpośrednio do swoich potrzeb oraz posiadanych umiejętności i kwalifikacji. 

Podstawowe rodzaje spawarek inwertorowych

Podstawowym kryterium podziału tego typu narzędzi jest metoda spawania nimi. Pod tym kątem wyróżnia się trzy rodzaje. Należą do nich:

  • spawarka inwertorowa TIG;
  • spawarka inwertorowa MIG/MAG;
  • spawarka inwertorowa MMA. 

Każda z nich różni się potencjałem wykorzystania w codziennej pracy oraz parametrami technicznymi. Warto się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji zakupowej lub skonsultować się ze specjalistą. 

Z jakimi materiałami pracują?

Spawarki inwertorowe są bardzo uniwersalne. Korzystnie wpływają na potencjał pracy specjalisty. Z powodzeniem można spawać nimi takie materiały jak m.in.: stopy miedzi, nikiel, stal, żelazo, żeliwo i inne materiały do spawania. Choć mają niewielkie rozmiary, to z powodzeniem sprawdzają się również przy dużych konstrukcjach budowlanych oraz podczas wykonywania zaawansowanych prac remontowych. 

Dlaczego cieszą się zainteresowaniem profesjonalistów z branży budowlanej?

Tego typu spawarka elektryczna cieszy się dużym zainteresowaniem profesjonalistów z branży budowlanej. Dużym atutem narzędzia jest jego mobilność. Zajmuje mało miejsca i wystarczy podłączyć je do gniazdka elektrycznego, aby przeprowadzić proces spawania. Ponadto warto zwrócić uwagę na wytrzymałość wysokiej jakości spawarek inwertorowych. Renomowani producenci tworzą je z myślą o pracy w trudnych warunkach na placach budowy i w warsztatach specjalistów. Odpowiednio eksploatowana i pielęgnowana spawarka to zakup na lata. W tym czasie powinna pozwolić na bezpieczną i wydajną pracę. 

Spawarki inwertorowe w ofercie ProfiMarket

Poszukując spawarki inwertorowej, warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez ekspertów sklepu ProfiMarket.pl. Na bazie wieloletniego doświadczenia i znajomości rynku, przygotowali oni starannie dobrane narzędzia. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania, funkcjonalnością i wygodną eksploatacją. Wśród rekomendowanych produktów znajdują się spawarki od takich producentów jak:

  • Adler;
  • Ideal Professional;
  • Bester;
  • Powermat;
  • Lincoln Electric;
  • Telwin. 

Poszczególne modele różnią się parametrami technicznymi i specyfiką użytkowania. W sklepie ProfiMarket.pl znajdują się zarówno produkty przeznaczone dla profesjonalistów, jak i spawarki dedykowane domowym majsterkowiczom. Inwertor spawalniczy to wybór świadomych klientów, którzy cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo pracy w różnych warunkach. Alternatywą pozostają tradycyjne spawarki transformatorowe, które również znajdziesz na ProfiMarket.pl.

Zachęcamy do zakupów na ProfiMarket.pl

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą spawarek inwertorowych przygotowaną przez ekspertów sklepu ProfiMarket.pl. To miejsce dedykowane prawdziwym profesjonalistom. Produkty pochodzą od renomowanych producentów i oferowane są w atrakcyjnych cenach. Kupno narzędzi w ProfiMarket to gwarancja wysokiego standardu obsługi klienta i satysfakcji. Zapraszamy do zakupów w sklepie internetowym, gdzie znajdziesz też inne narzędzia warsztatowe.