Spawanie robotem – niezwykła dokładność i powtarzalność na masową skalę

Spawanie robotem – niezwykła dokładność i powtarzalność na masową skalę

Spawanie robotem to proces wymagający, dlatego realizowany jest przez specjalistyczną firmę. Powszechnie wykorzystywana metoda w wielu branżach umożliwia złączenie wybranych elementów w sposób precyzyjny i dokładny.

Spawanie robotem to proces wymagający, dlatego realizowany jest przez specjalistyczną firmę. Powszechnie wykorzystywana metoda w wielu branżach umożliwia złączenie wybranych elementów w sposób precyzyjny i dokładny. Istotne jest zwrócenie się w stronę sprawdzonej firmy, która specjalizuje się w tego typu usługach.

Specjalistyczna firma dysponująca zapleczem technicznym i pracowniczym

Nowoczesne technologie sprawiają, że wiele firm jest w stanie znacznie wydajniej i efektywniej realizować codzienne obowiązki. Doskonałym przykładem jest obróbka różnego typu tworzyw, które wykorzystywane są do budowy sprzętów czy urządzeń. Metalowe elementy spotkać możemy obecnie praktycznie w każdej konstrukcji. Nic dziwnego, bowiem materiał ten jest niezwykle trwały i umożliwia bezproblemowe użytkowanie danego wyposażenia przez długie lata.

Spawanie robotem aluminium czy stali polega na użyciu specjalnego sprzętu spawalniczego, sterowanego w sposób zautomatyzowany. Proces realizowany jest zatem przez maszynę, jednak wymaga wykwalifikowanej kadry, która odpowiada za właściwe zaprogramowanie robota. Pracownicy dysponować muszą wiedzą z zakresu obsługi maszyny, jak i obrabianego materiału. Spawanie CNC jest szczególnie cenione przez wiele branż, ponieważ pozwala tworzyć doskonale powtarzalne elementy na masową skalę. Atutem powstałego produktu jest brak konieczności poddawania go kolejnej obróbce. Część jest zatem bezpośrednio gotowa do montażu.

Jakie są metody obróbki CNC?

Obróbka CNC „Computerized Numerical Control” obejmuje kilka metod:

  • Skrawanie CNC – zdecydowanie najpopularniejszy sposób obróbki stali, pozwalający na nadawanie nowych krawędzi starszym częściom bądź materiałom.
  • Cięcie strumieniem wody CNC – najnowsza metoda, realizowana przy pomocy strumienia wody o niezwykle dużym ciśnieniu.
  • Cięcie plazmą CNC – sposób polega na przetapianiu metalu przez system plazmowy z zajarzeniem łuku elektrycznego.
  • Cięcie laserem CNC – metoda bardzo chętnie stosowana, gdyż precyzyjne cięcie laserem nadaje części idealnie gładkie krawędzie, a element nie wymaga ponownej obróbki.

Firmy realizujące obróbkę CNC oferują znacznie więcej usług – np. balustrady całoszklane Kraków. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, ale także estetyczną. Nowoczesne wykończenie pozwala zastosować balustrady wykonane ze szkła przy schodach, na balkonach, we wnętrzach domów czy w biurowcach. Solidne i wytrzymałe szkło bez problemu przetrwać może długie lata użytkowania.