Przychodnia online – co można załatwić z lekarzem przez internet?

Przychodnia online – co można załatwić z lekarzem przez internet?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Nowoczesne technologie wkraczają także do wielu dziedzin związanych z medycyną.  Co sprawia, że przychodnie online są coraz powszechniejszą praktyką? Stale rozwijające się media komunikacyjne, a także coraz więcej chorób, które można diagnozować  bez fizycznych oględzin pacjenta. Zobacz, co załatwisz u lekarza online.

Umawiając się na poradę ze specjalistą przez internet lub telefon, możesz załatwić praktycznie wszystko to, co w stacjonarnej przychodni. Niemniej jednak lekarz online to ogromna wygoda, szczególnie dla osób przewlekle chorych, starszych oraz ceniących sobie oszczędność czasu
i pieniędzy.

Lekarz online a e-recepta – czyli jak działa przychodnia online?

W razie wystąpienia objawów choroby wirusowej lub innego schorzenia wymagającego konsultacji lekarskiej warto umówić się na wizytę w przychodni online. Zobacz ofertę przychodni online na: https://halomed.pl.

Takie rozwiązanie ma wiele autów, a mianowicie:

  • wiele terminów do specjalistów dostępnych od ręki – nawet w weekendy,
  • brak konieczności dojazdu do stacjonarnej placówki medycznej,
  • możliwość przeprowadzenia pełnego wywiadu lekarskiego przez telefon,
    czat lub wideorozmowę online,
  • szeroki wybór specjalistów, którzy mogą przeprowadzić zdalną konsultację.

Dodatkowo w ramach umówionej wizyty z lekarzem przez internet lub telefon specjalista może wypisać receptę online. To dobre rozwiązanie dla pacjentów, którzy potrzebują kontynuacji recepty lub dodatkowych leków na nowe objawy, np. przeziębienia lub grypy.

Dowiedz się więcej o recepcie online: https://halomed.pl/e-recepta.

Co można załatwić z lekarzem przez zdalną konsultację? Przychodnia online
w praktyce

Kiedy już umówisz się z wybranym specjalistą na zdalną konsultację, możesz poprosić lekarza nie tylko o przeprowadzenie wywiadu i postawienie diagnozy na podstawie oceny objawów schorzenia. W trakcie konsultacji z lekarzem online załatwisz także:

  • e-receptę,
  • zwolnienie lekarskie,
  • zalecenia medyczne odnośnie do postępowania w razie pogorszenia się objawów choroby,
  • informacje o dawkowaniu leków.

Pamiętaj też, że lekarz online nie zawsze jest w stanie wystawić zwolnienie lekarskie
lub e-receptę. To możliwe tylko wtedy, kiedy na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarz jest w stanie stwierdzić rzeczywisty stan zdrowia pacjenta.

Zobacz także: Leczenie online – na czym polega i kiedy z niego skorzystać?

Leczenie w przychodni online – czy to się opłaca?

W dzisiejszych czasach umówienie wizyty z lekarzem online to najwygodniejsza forma konsultacji z dowolnie wybranym specjalistą. Wystarczy, że wybierzesz rodzaj usługi, który
Cię interesuje, opłacisz badanie i poczekasz na kontakt z lekarzem w wyznaczonym terminie.

To nie tylko proste, ale i atrakcyjne cenowo usługi. Za standardową konsultację z lekarzem online zapłacisz nie więcej niż 100 złotych. Ostateczna cena jest zależna od zakresu usług świadczonych przez lekarza oraz wydanych zaświadczeń, np. w przypadku udzielenia zwolnienia lekarskiego online cena może być nieco wyższa.