Przerwane milczenie – film „Silent Twins”

Przerwane milczenie – film „Silent Twins”

Przerwane milczenie – film opowiadający o życiu dwóch bliźniaczek, zmaganiu z codziennością oraz niezrozumieniem, z którym musiały się zmierzyć. Dlaczego warto obejrzeć „Silent Twins”?

Nowa odsłona Agnieszki Smoczyńskiej

Nowy film w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej pod tytułem „Silent Twins” miał premierę w bieżącym roku tj. 2022. W Polsce film ukazał się na ekranie kin 21 października. Polsko-angielska oraz Amerykańska produkcja ukazuje biograficzne życie dwóch sióstr w okresie ich dorastania i radzenia sobie w codziennym życiu.

Gatunek został przypisany do kategorii biografia oraz dramat. Film oparty na prawdziwej historii opowiada fascynującą, ale równocześnie przerażającą historię, która została doskonale wyreżyserowana. Produkcja nagrodzona już przed premierą filmu świadczy sama za siebie.

Historia oparta na faktach

Historia bliźniaczek June i Jennifer opowiedziana jest w ciekawy, przejmujący sposób, w którym widz powoli zagłębiany jest w historię i odkrywa jej dramatyzm. Film opowiada o bliźniaczkach, które pochodzą z karaibskiej rodziny emigrantów. Opowieść rozgrywa się w latach 60 w Walii. Z początku wydawać by się mogło, że siostry mają bliską relację i dorastają jak zwykłe dzieci. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy spotykają osobę z zewnątrz. Wtedy milkną, nie nawiązując z nią żadnego kontaktu słownego.

Nikt nie spodziewa się, że bliźniaczki zawiązały pomiędzy sobą pakt milczenia spowodowany niezrozumieniem i brakiem akceptacji otoczenia. Dzieci muszą zmierzyć się z odrzuceniem, rasizmem, a niekiedy otwartą wrogością.

Milczenie dziewczynek odbierane jest z początku jako forma zabawy. Bliźniaczki jednak stają się zupełnie niedostępne dla innych, nikt nie potrafi nawiązać z nimi kontaktu, ufają wyłącznie sobie nawzajem. Porozumiewają się wymyślonym przez siebie szyfrem i obie pragną zostać w przyszłości pisarkami. Jednak problemy, z którymi się borykają nie pozwalają na rozwój ich pasji.

Dlaczego warto obejrzeć film „Silent Twins”?

Film „Silent Twins” opowiada historię, która zdarzyła się naprawdę. Jest to opowieść przejmująca i dramatyczna. Ukazuje do czego może doprowadzić niezrozumienie przez innych i brak akceptacji. Jak odrzucenie przez otoczenie mocno wpływa na rozwój dziecka. I w końcu do czego doprowadza próba odnalezienia się w tak ciężkim położeniu.

Dzieciństwo bliźniaczek jest trudne, ale pomimo tego próbują się wzajemnie wspierać. Jednak decyzje, które podejmują i ich chorobliwa wręcz obsesja na swoim punkcie, sprawiają, że zaczynają się gubić w swoim życiu.

Przeczytaj więcej na: efilmeo.pl/recenzja-filmu-silent-twins-czy-mozna-przerwac-milczenie/