Opieka w Niemczech na 2 tygodnie: czy znajomość języka jest niezbędna?

Opieka w Niemczech na 2 tygodnie: czy znajomość języka jest niezbędna?

Znajomość języka niemieckiego w pracy w Niemczech może wydawać się oczywista. Skoro pracujemy w danym kraju, warto znać też jego język. Bez tego ani rusz: polecenia przełożonego są niezrozumiałe, gdy będziemy chcieli zasięgnąć pomocy, nie mamy się do kogo zwrócić, można też zostać oszukanym w umowie lub w kwestii wynagrodzenia. Ale co w sytuacji, gdy wyjeżdżamy na krótkie zlecenie, na przykład dwa tygodnie? Czy znajomość języka też jest wtedy niezbędna? Odpowiemy na to pytanie w niniejszym artykule.

Zlecenie – opiekunka w Niemczech na 2 tygodnie i znajomość języka

Z pewnością warto jest znać chociaż podstawy języka niemieckiego, nawet gdy planujemy wyjechać do pracy w opiece w Niemczech na 2 tygodnie. Chociażby po to, by przywitać się z podopiecznym i jego rodziną, wymienić parę zdań i odpowiedzieć na pytanie, jak przebiegła podróż.

Nauka języka niemieckiego powinna być postrzegana jako ułatwienie w życiu codziennym, a nie jako kolejne wymaganie w ofercie pracy. Znając język, opiekunka jest niezależna i wiele spraw potrafi załatwić na własną rękę, takich jak zakupy czy wyjście do fryzjera. Spada ryzyko zostania ofiarą przekrętu i innych nieuczciwych zagrań. W razie wypadku czy pogorszenia się zdrowia podopiecznego opiekunka jest w stanie zadzwonić po karetkę, dzięki czemu nie popadnie w kompletną panikę.

Przed wyjazdem do opieki w Niemczech na 2 tygodnie można podszkolić się nieco z języka, korzystając z darmowych lekcji niemieckiego, np. na stronie agencji Veritas. Słownictwo i wyrażenia tam zebrane są zorientowane na potrzeby opiekunki, obejmują wiele sytuacji, które mogą się wydarzyć na zleceniu.

Bardzo często znajomość języka nie jest wymagana na wysokim poziomie. Zazwyczaj opieki wymagają osoby, które dłuższa rozmowa męczy lub są tak schorowane, że nie są w stanie mówić zbyt wiele. Do większości ofert pracy w opiece w Niemczech na 2 tygodnie czasu, znajomość języka jest wymagana przynajmniej podstawowa.

Jeśli potrzebujesz dorobić i rozglądasz się za krótkofalowym zleceniem, zostań opiekunką w Niemczech na dwa tygodnie. Dołącz do Veritasu i ciesz się atrakcyjnym wynagrodzeniem!

Czytaj więcej na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/