Monety bulionowe – bezpieczna lokata twojego kapitału

Monety bulionowe – bezpieczna lokata twojego kapitału

Złote monety od zawsze stanowiły symbol bezpiecznej inwestycji, która nie traci zawartości. Dzisiaj sztabki złota i monety bulionowe na nowo stają się coraz bardziej poszukiwanym źródłem lokowania oszczędności.

Złote monety inwestycyjne — bezpieczny kapitał

Monety lokacyjne coraz częściej funkcjonują jako bardzo pożądana forma lokaty kapitału. Dynamika i niestabilność, która wyróżnia obecnie rynki finansowe, groźba recesji, jeszcze wyższej inflacji — wszystko to skłania inwestorów do poszukiwania możliwie jak najbezpieczniejszych form lokaty kapitału. Do takich z pewnością należy złoto bulionowe, które od wieków daje gwarancję bezpieczeństwa i stabilnej wartości, a przecież dzisiaj dokładnie o to każdemu inwestorowi chodzi. Złote monety lokacyjne okazują nie znacznie lepszą inwestycją niż choćby obligacje czy pakiety akcji.

Gdzie kupować złote monety?

Złote monety wybrać także trzeba jednak umiejętnie. Rozpocząć trzeba od znalezienia odpowiedniego, sprawdzonego dystrybutora. Ważny jest wybór mennicy, najlepiej tej z akredytacją LBMA. Trzeba jednak pamiętać, że mennice nie sprzedają monet lokacyjnych klientom indywidualnym, co nieco wydłuża ścieżkę zakupu. Potrzebny jest nam więc dealer z nimi współpracujący. Na rynku istnieje wiele podmiotów sprzedających złote monety bulionowe, natomiast warto stawiać na dealerów, którzy mogą pochwalić się z takimi instytucjami jak: Perth Mint, Valcambi, jak również Münze Österreich czy PAMP. Taka współpraca to gwarancja, że metale szlachetne są najwyższej jakości, a dealer proponuje uczciwą cenę z kruszec. Uncja złota może kosztować bardzo różnie, a nie zawsze może to odpowiadać jej jakości, dlatego warto stawiać na zaufanych partnerów.

Złote monety bulionowe — najbardziej rozpoznawalne

Umiejętnie należy wybierać także same monety. Oczywiście im lepiej się poruszasz w tym świecie, tym wybór przychodzi ci łatwiej, natomiast na początku kluczową wskazówką jest jednak rozpoznawalność monety. Najbardziej cenione monety bulionowe to:

  • Złoty Australijski Kangur,
  • Złoty Kanadyjski Liść Klonu,
  • Złoty Amerykański Orzeł
  • Południowoafrykański Krugerrand,
  • Złoty Wiedeński Filharmonik,

Sprzedaż tego typu monet niby nie powinna stanowić żadnego problemu, ponieważ cieszą się one renomą na całym świecie. Spora część z nich wyprodukowana jest w mennicach z listy LBMA, co jeszcze dodatkowo podnosi ich wartość. Warto to sprawdzić. To wszystko sprawia, że tego typu zakup jest absolutnie bezpieczną i sprawdzoną inwestycją kapitału, na której z pewnością nie stracisz, a możesz tylko zyskać.