Jaka brama najlepiej sprawdzi się zimą?

Jaka brama najlepiej sprawdzi się zimą?

Zimowe temperatury wymagają szczególnego troszczenia się o samochód. Konieczną inwestycją będą nie tylko zimowe opony, ale również odpowiednia brama garażowa. Brama chroni garaż nie tylko przed włamaniem, lecz także przed skrajnymi temperaturami, które mogą obniżyć kondycję samochodu. Jaka brama garażowa najlepiej sprawdzi się zimą?

Uchylna brama garażowa na zimę 

Bramy garażowe są najczęściej uchylne lub segmentowe. Bramy uchylne otwierają sie do wewnątrz lub na zewnątrz garażu, jak sama nazwa wskazuje – uchylnie. Dzielą się na bramy dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe. Choć jest to zdecydowanie najtańsza wersja zamknięcia garażu, nie sprawdza się w przypadku dużych mrozów. Bramy uchylne najczęściej otwiera się ręcznie – z tego względu może zdarzyć się, że kłódka lub zamek zamarźnie. Wówczas automatycznie tracimy dostęp do garażu. Kolejną kwestią jest szczelność. Kluczem do odpowiedniego utrzymania samochodu podczas zimy jest niedopuszczenie, by był on narażony na zimne powietrze i zamarzanie. Bramy uchylne po dłuższym czasie użytkowania stają się nieszczelne. Skrzydła wyregulowują się z zawiasów, a uszczelki przestają przylegać do skrzydła. Z powyższych względów warto odpuścić zakup uchylnej bramy garażowej i skłonić się ku drugiej opcji – segmentowej.

Brama segmentowa na zimę

Brama segmentowa jest znacznie lepszym pomysłem, niż brama uchylna. Bramy segmentowe doskonale sprawdzają się w przypadku małych garaży, w których niezwykle istotne jest zagospodarowanie miejsca. Brama segmentowa otwiera się pionowo. Z tego względu nie zajmuje miejsca na otwieranie i pozwala zagospodarować przestrzeń garażu wedle własnego uznania. Główną częścią bramy segmentowej jest panel – to on chroni garaż przed zimnem. Bramy na zimę warto wybierać pod kątem materiałów, z których są wykonane. Niektórzy producenci oferują termoizolacyjne bramy do domów energooszczędnych. Wśród nich znajdziemy katalog ProHaus Zabrze. Ten producent oferuje bramę segmentową Termo 60mm, której główne właściwości skupiają się na zatrzymywaniu ciepła we wnętrzu pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy posiadaczami domu energooszczędnego czy nie, brama termoizolacyjna jest najlepszą możliwą opcją dla samochodu podczas zimy.

Bramy termoizolacyjne – czyli jakie?

Bramy termoizolacyjne ProHaus Zabrze są stworzone z lakierowanych blach stalowych cynkowanych ogniowo. Wypełnienie blachy stanowi piana poliuretanowa – jest ona doskonałym izolatorem i zapobiega niepotrzebnej wymianie ciepła pomiędzy wnętrzem, a zewnętrzem. Dzięki temu podczas chłodnych i ciepłych sezonów samochód nie jest narażony na skrajne czynniki atmosferyczne. Brama segmentowa Termo 60mm ProHaus Zabrze jest skierowana do domów nowoczesnych. Jest automatyczna, a oprócz tego jej design wpasowuje się w każdą stylistykę domów. W katalogu bram znajdziemy panele bez przetłoczeń w 25 standardowych kolorach z palety RAL. Czy to wystarczy, by uchronić samochód przed zimnem? Odpowiedź znajdziecie na stronie internetowej producenta ProHaus Zabrze.