Jak zbudować konto firmowe w mediach społecznościowych?

Jak zbudować konto firmowe w mediach społecznościowych?

Nie bez powodu mówi się, że nie istniejesz, jeśli nie ma cię w social mediach. Dotyczy to w szczególności firm i przedsiębiorców. Obecność w mediach społecznościowych to nieodłączny element przemyślanej strategii marketingowej. Dobrze wykreowane i prowadzone konto w SM przynosi wiele korzyści; pomaga budować społeczność i trwałe relacje z klientami, zwiększa świadomość marki, a także pozytywnie wpływa na wyniki sprzedaży. Jakie strategie pomagają w stworzeniu profesjonalnego konta firmowego? Podpowiadamy w naszym artykule.

Agencja e-commerce – zatrudnij specjalistę od social mediów i ciesz się efektami

Nie da się ukryć, że samodzielne zbudowanie popularnego konta w social mediach to ciężka praca. Jako przedsiębiorca nie możesz poświęcić temu tematowi całej swojej energii, bo zwyczajnie nie masz na to czasu i zasobów. Warto powierzyć tę kwestię specjalistom od social media marketingu. W jaki sposób pomaga agencja e commerce?

  • Rzetelna analiza – specjaliści przeanalizują, które kanały w mediach społecznościowych stanowią optymalną przestrzeń dla twojego sklepu internetowego i firmy. Możliwe, że masz już konta w social mediach, ale nie widzisz żadnych efektów. Agencja e-commerce pomoże wówczas znaleźć konkretny cel, który przyniesie wymierne efekty, czyli napływ klientów.
  • Wyznaczenie KPI (Key Performance Indicators – kluczowe wskaźniki efektywności) – jest to ważny element, który wskazuje poziom realizacji założonych celów biznesowych.
  • Przygotowanie kreatywnych treści – niezwykle istotna jest kwestia content marketingu, czyli przygotowania wartościowych treści. Zamieszczane w social mediach posty muszą angażować grupę docelową. Musisz zdobyć fanów, a następnie zamienić ich w klientów twojego sklepu internetowego. Kreatywne i ciekawe treści sprawiają, że odbiorcy poczują się związani z twoją marką i stworzą wokół konta zaangażowaną społeczność.

Jak konto w mediach społecznościowych wpływa na wyniki sklepów internetowych?

Sklepy internetowe to główne miejsce prowadzenia sprzedaży, ale klienci muszą jakoś do nich trafić. Oczywiście niezbędne są szeroko zakrojone działania marketingowe i SEO.

Warto jednak mieć świadomość tego, jak ogromnym wsparciem są profesjonalnie prowadzone konta w social mediach. Współpraca z agencją e-commerce przynosi wiele korzyści w tym zakresie, natomiast zbudowanie wartościowego profilu wpływa na rozwój sklepu internetowego w następujący sposób:

  • Zwiększenie widoczności marki w sieci – można śmiało powiedzieć, że każdy używa dziś mediów społecznościowych. Badania pokazują, że użytkownicy spędzają w przestrzeni SM ponad 2 godziny dziennie, a to tylko uśredniony czas. Social media stwarzają więc nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o budowanie zasięgu o docieranie do szerokiego grona odbiorców. Istotnym czynnikiem jest precyzyjne wyznaczenie grupy docelowej.
  • Zbudowanie bazy lojalnych odbiorców – marketing internetowy związany z budowaniem konta w SM stwarza unikalną okazję nawiązania interakcji z odbiorcami. Możesz dotrzeć do potencjalnych klientów w bezpośredni sposób, znacząco skracając dystans. Tutaj istotna jest moderacja i błyskawiczny kontakt. Dzięki takim działaniom odbiorcy czują się ważni dla firmy, a ponadto zawiązują się trwałe relacje między klientami a marką.
  • Zwiększenie sprzedaży – wielu klientów po raz pierwszy spotyka się z ofertą danej marki właśnie w social mediach. Konto w SM staje się zatem ważną częścią lejka zakupowego i etapem na ścieżce konwersji. Badania pokazują zresztą, że coraz większa rzesza użytkowników preferuje dokonywanie zakupów właśnie z poziomu mediów społecznościowych. Jest to przestrzeń, która skupia w sobie wszystko to, czego użytkownicy szukają w sieci.

Podsumowując; zbudowanie profesjonalnego konta w mediach społecznościowych to konieczność. Tak jak tworzenie sklepów internetowych powierza się profesjonalistom, tak również social media marketing warto oddać w ręce specjalistów. Korzystając z usług agencji e-commerce, zyskujesz pewność, że podejmowane działania będą efektywne i przyniosą wymierne korzyści.