Jak w przetwórstwie rybnym wykorzystać doskonałe dynamiczne wagi?

Jak w przetwórstwie rybnym wykorzystać doskonałe dynamiczne wagi?

W takich branży, jak przetwórstwo rybne, dokładne ważenie jest wyjątkowo odważne. Coraz częściej wykorzystuje się do tego wagi wyposażone w dynamiczne tensometry wagowe. Jak je wykorzystać i czemu to dobre rozwiązanie? Sprawdzamy!

Dynamiczny tensometr wagowy

Praca w fabryce produktów rybnych odbywa się bardzo szybko. Mamy w tym przypadku do czynienia ze świeżymi produktami, które szybko ulegają zepsuciu. Dlatego ważne jest, aby do zapakowania gotowego towaru doszło jak najszybciej. Oznacza to, że zatrzymywanie produkcji, choćby w celu przeprowadzenia ważenia, jest bardzo niepożądane. Nowoczesny tensometr wagowy działa dynamicznie. Do pomiaru wagi dochodzi w ciągu sekundy, zatem zatrzymanie produkcji nie jest konieczne.

Dostosowanie do trudnych warunków

Co istotne, nowoczesne wagi dynamiczne są odporne na działanie wilgoci i kwasów. To bardzo ważne w przypadku produkcji ryb, a także innych produktów spożywczych. Szczelność urządzeń na poziomie IP68 sprawia, że działają one bezawaryjnie przez długi czas. Z powodzeniem można je stosować w obszarach szczególnego zagrożenia czynnikami zewnętrznymi. Ważne jest, że dzięki wspomnianym parametrom urządzenie jest też w pełni bezpieczne dla towaru.

Tensometr dynamiczny jako sposób na zgodność etykiety z zawartością

Niewątpliwie dla większości firm z branży przetwórstwa rybnego kwestia dokładnego pomiaru towaru jest bardzo ważna. Chodzi tutaj o to, aby mieć pewność, że w poszczególnych paczkach znajduje się dokładnie taka ilość towaru, o jakiej informuje etykieta. Ze względu na różnorodność filetów rybnych pod względem kształtów i rozmiarów, trudno oszacować wagę każdego z nich, ponieważ w zasadzie dla każdego elementu jest ona nieco inna. Potrzebny jest zatem bardzo dokładny pomiar, zapewniany przez dynamiczny tensometr wagowy. Należy pamiętać, że zbyt duża waga oznacza dla producenta stratę finansową. Natomiast zapakowanie ryby o zbyt małej wadze to wprowadzanie klienta w błąd, co może oznaczać jego utratę, a także problemy prawne.