Jak dobrać rolki do kabiny prysznicowej?

Jak dobrać rolki do kabiny prysznicowej?

Każdy kto posiada przynajmniej kilka lat kabinę prysznicową opartą o układ jezdny na rolkach, zdaje sobie sprawę, że sama wymiana rolek, jak i ich zakup nie zawsze jest prosty. Wielu osobom wydaje się, że chcąc kupić odpowiednie rolki, wystarczy podać ile mają np. kółek. Tak niestety nie jest. Na rynku dostępnych jest wiele rodzaj rolek do kabin (idź do sklepu https://www.lazienkiabc.pl/Rolki-i-suwaki-c663), które różnią się od siebie nie tylko materiałem, z jakiego są wykonane, budową, sposobem regulacji, ale także i rodzajem montażu.

Zadanie jest o wiele łatwiejsze, jeśli zna się model posiadanej przez siebie kabiny. Zazwyczaj nie wystarczy tylko nazwa producenta, chociaż i to jest jakaś wskazówka, która zawęża obszar poszukiwań. Już na etapie zakupu kabiny powinno zachować się instrukcje do niej czy chociaż fakturę zakupu, na które widnieje jej pełna nazwa. Dzięki temu można uniknąć problemów w poszukiwaniu części zamiennych w przyszłości.

łazienka

Na jaką kabinę postawić, by nie trzeba było często wymieniać części zamiennych?

Obecnie na rynku jest szeroki wybór dobrych kabin prysznicowych, które są trwałe i niezwykle wytrzymałe. Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Przede wszystkim tego typu urządzenia nie powinny być kupowane w przypadkowych marketach. To właśnie w nich zazwyczaj kabiny znajdują się w bardzo niskich cenach.

Niestety nie pochodzą one od sprawdzonych producentów. W rezultacie po zakupie takiej kabiny okazać się może, że sklep wycofał ją już z oferty, a części zamienne do niej, nie są nigdzie dostępne. W takiej sytuacji często podczas jakiejś najmniejszej awarii konieczny jest zakup nowej kabiny, właśnie z powodu problemu z otrzymaniem rolek, uszczelek.

Dobre rolki do kabin prysznicowych – czyli jakie?

Decydując się na zakup kabiny prysznicowej, warto wybrać taką, która pochodzi od znanego i sprawdzonego producenta. Wtedy ma się pewność, że będzie ona funkcjonalna i długo spełniała swoją rolę, ale także, że w razie takiej potrzeby części zamienne do niej będą dostępne nawet 10 czy 15 lat od wycofaniu danego modelu z rynku.

Decydując się na zakup kabiny, należy wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj szkła, jego grubość, profile czy rodzaj zastosowanych uszczelek, ale także to jakie posiadają rolki. Te, które cechuje wysoka wytrzymałość wykonane są z materiałów, które to odporne są na działanie wody, a do tego są po prostu trwałe. Rolka prysznicowa na co dzień wykonuje dosyć ciężką pracę. Jej zadaniem jej przesuwanie codziennie – nawet kilkanaście razy dziennie drzwi kabiny. Zazwyczaj te, które przez ekspertów są dobrze oceniane, wykonane zostały z mosiądzu.

Materiał ten posiada wiele zalet. Przede wszystkim natomiast jest on odporny na negatywne działanie wody, na jego powierzchni  nie powstaje korozja, która mogłaby przyczynić się do powstawania mało estetycznych zacieków, a także do powstania uszkodzeń rolek. Ogólnie rolki prysznicowe, które oparte są na podwójnych łożyskach uchodzą za te godne polecenia. Tego typu modele znajdują się w kabinach prysznicowych znanych producentów. Przed dokonaniem odpowiedniego wyboru kabiny, warto także o nie dopytać sprzedawcę.