Dlaczego warto sprawdzić historię pojazdu przed jego zakupem?

Dlaczego warto sprawdzić historię pojazdu przed jego zakupem?

Kupowanie używanych samochodów to prawdziwa loteria. Chociaż przed zakupem możemy obejrzeć auto z każdej strony i na pierwszy rzut oka dostrzec wiele wad, to i tak te najpoważniejsze mogą zostać sprytnie zatuszowane. Na szczęście istnieje prosty i darmowy sposób na to, aby dokładnie prześwietlić historię auta – tak, aby mieć pewność co do jego przeszłości i zminimalizować ryzyko niepowodzenia transakcji.

Przy zakupie używanego samochodu musimy zwracać uwagę na wiele kwestii. Ważny jest jego stan techniczny oraz wizualny. Jednak bez sprawdzenia go używając do tego numeru VIN to istne kupowanie kota w worku. W takim przypadku nieocenionej pomocy udzielają takie programy jak dekoder VIN, który może pokazać nam jak na dłoni historię danego samochodu. Sprawdzenie auta po VIN może to nas uchronić przed zakupem np. wcześniej mocno uszkodzonego pojazdu.

Czego możesz się dowiedzieć o interesującym Cię samochodzie?

Numer VIN to numer nadwozia danego samochodu, który skrywa więcej informacji, niż nam się wydaje. Używając go, możemy sprawdzić nie tylko dane techniczne auta, ale i wiele innych istotnych dla przyszłego nabywcy informacji. Gdzie znajdę numer VIN? Zwykle umieszczany jest na tabliczce znamionowej instalowanej na wewnętrznej stronie przedniej ściany auta – tuż obok drzwi lub na stopniach wejściowych w pierwszych drzwiach pojazdu. Znajdziesz go także w dowodzie rejestracyjnym.

Auto powypadkowe — VIN dekoder prawdę Ci powie

VIN dekoder to doskonały sposób na to, aby sprawdzić VIN i odkryć, czy mamy do czynienia z rzetelnym sprzedawcą, czy ma zamiar nas oszukać. Niestety często w sprzedaży bywają pojazdy, biorące udział w poważnych wypadkach w przeszłości, o czym oczywiście sprzedawcy „przypadkowo” nie informują potencjalnego kupca. Niejednokrotnie takie auto powinno zostać dawno oddane na złom.

Nierzadko słyszymy o wypadkach, w których dany pojazd uległ rozpadowi na pół. Czasami jest to wynik spawania pojazdów na sprzedaż z np. dwóch aut. Zdarza się tak najczęściej w pojazdach sprowadzanych z innych krajów, np. USA.

Warto skorzystać z możliwości prześwietlenia pojazdu i nie ryzykować zakupu powypadkowego auta. Raport na bazie VIN może skutecznie pomóc nam uniknąć takiego zjawiska i uratować zdrowie, a nawet życie.

Przekręcony licznik? Sprawdź numer VIN i nie daj się oszukać

Kolejnym bardzo popularnym zjawiskiem, które dotyczą zarówno sprowadzanych, jak i krajowych samochodów jest kręcenie licznika. Na szczęście obecnie taka sztuka jest na celowniku władz, tak więc proceder jest rzadko spotykany, jednak warto mieć na uwadze to, że taka sytuacja się zdarza.

Kupując używany samochód, sprawdź VIN za darmo, aby szybko odkryć, czy sprzedający nie zataja przed nami informacji o faktycznym przebiegu auta. Wszak wysoki przebieg może oznaczać zły stan techniczny poszczególnych podzespołów.